Specjalna klauzula w kontrakcie Messiego. Argentyńczyk odejdzie z Barcy za darmo?
05.09.2019

Od wielu lat przeróżne media spekulują na temat rzekomego odejścia Leo Messiego. Mimo to Argentyńczyk wiernie (oczywiście za niemałe pieniądze) reprezentował barwy Barcelony, choć ta sytuacja może się zmienić za niecały rok. Wszystko za sprawą pewnej klauzuli.

Do interesujących informacji dotarli bowiem dziennikarze „El Pais”. Według ich źródeł 32-latek otrzyma możliwość opuszczenia „Dumy Katalonii” latem 2020 roku za darmo. Jego obecna umowa wygasa rok później, ale pewna klauzula pozwala na taki ruch ze strony Argentyńczyka.

Do tej pory Messi od czasu podpisania pierwszej umowy w 2005 roku aż ośmiokrotnie przedłużał swój pobyt w Barcelonie. Oczywiście za każdym razem nowe porozumienie wiązało się ze sporą podwyżką. Obecnie gracz hiszpańskiej drużyny jest drugim najlepiej opłacanym zawodnikiem na świecie za Lavezzim.

Mistrz Hiszpanii oczekuje od swojego lidera jasnej deklaracji co dalej. Klub zaproponował mu „dożywotni” kontrakt, który zatrzyma go do końca kariery bez konieczności kolejnego przedłużania umowy za rok czy dwa. Leo ma czas do końca maja kolejnego roku. Jeśli zechce zerwać aktualne warunki między nim a zespołem – będzie mógł opuścić go za darmo, ale tylko i wyłącznie do ekip spoza Unii Europejskiej. W grę wchodzą zatem przenosiny chociażby do MLS czy Chin.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!