Zbigniew Boniek: Słowenia nie była od nas lepsza

07.09.2019

Polska reprezentacja doznała pierwszej porażki w eliminacjach do mistrzostw europy. Przegrany mecz ze Słowenią może martwić, gdyż styl naszych zawodników pozostawiał wiele do życzenia. Trudno nawet wskazać jaśniejsze punkty kadry z piątkowego starcia. Prezes PZPN Zbigniew Boniek stwierdził po spotkaniu, iż Słoweńcy nie byli lepsi od podpiecznych Brzęczka, lecz wykorzystali swoje okazje.

Patrząc na pomeczowe statystyki, Słoweńcy wypadają lepiej. Więcej wykreowanych sytuacji bramkowych, więcej oddanych strzałów na bramkę. Polacy mogą pochwalić się jedynie dłuższym utrzymywaniem się przy piłce. Jak wiadomo, tą statystyką spotkań się nie wygrywa. Można odnieść wrażenie, że wspomniane dane odzwierciedlają uczucia odnośnie tego meczu. Niewiele kibiców stwierdzi, że widzieliśmy w piątek wyrównaną potyczkę.

Nieco inne zdanie na ten temat ma Zbigniew Boniek. Prezes PZPN stwierdził po meczu w rozmowie z Polsatem Sport, iż Słowenia nie była od nas lepsza – Trzeba umieć wygrywać i trzeba umieć przegrywać. Do tej pory udawało nam się konsekwentnie wygrywać i raz czy dwa „przepchnąć” wynik na wyjeździe. W piątek graliśmy z ambitną drużyną, która choć nie była od nas lepsza, to w kluczowych momentach zachowywała zimną krew i wykorzystywała swoje szanse.

Trudno zgodzić się ze zdaniem prezesa. W każdym aspekcie Słowenia wygląda w piątek lepiej, mając zdecydowanie mniej jakości w swojej drużynie (pomijając oczywiście pozycję bramkarza). Był przede wszystkim pomysł na grę, czego zabrakło w szeregach reprezentacji Brzęczka. Doszła do tego odpowiednia determinacja i wynik jaki jest, każdy widzi.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!