„Tu już nie ma słabych drużyn”. Kosowo szokuje Europę!

07.09.2019

10 eliminacyjnych grup, 55 zespołów. Wśród nich absolutni potentaci, wiele drużyn potrafiących napsuć krwi, mających ogromny potencjał, jak i takich, które określamy mianem „chłopców do bicia”. Niektóre z nich mają jednak inne zdanie na ten temat…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Byliście zszokowani, oglądając poczynania Islandii w ostatnich paru latach? Drużyna narodowa, która ze względu na przeróżne okoliczności w teorii nie ma prawa być mocna, zadziwiała wszystkich i robi to nadal. Teraz o miano takiej samej sensacji chce powalczyć także inny kraj.

Wielkim zaskoczeniem trwających eliminacji jest bez wątpienia Kosowo, które dzięki dwóm zwycięstwom (Bułgaria oraz Czechy) i dwóm remisom (Czarnogóra i Bułgaria) zajmuje po czterech meczach drugie miejsce w grupie A, ustępując jedynie Anglii.

Co jest jeszcze dziwniejsze? Podopieczni Bernarda Challandesa pozostają niepokonani już od… 15 spotkań. Tak – PIĘTNASTU. I choć rywale, czy to w Lidze Narodów, czy w sparingach, do najmocniejszych nie należeli, ta liczba i tak szokuje. Ostatnia porażka reprezentacji miała miejsce niemal dwa lata temu, w październiku 2017 roku.

Kosowo dołączyło do UEFA dopiero 3 maja 2016 roku, 10 dni później stało się członkiem FIFA. Choć jego kadra w 90% jest dla nas anonimowa, a za największe gwiazdy można uznać Berishę czy wycenianego na 20 milionów Rashicę, piłkarze Challandesa pokazują, że nic nie jest niemożliwe. Dodatkowo, stałych fragmentów gry uczą się chyba od triumfatora Ligi Mistrzów… Czy piękna przygoda będzie trwać? Najtrudniejsza weryfikacja, czyli wyjazd na Wembley i mecz z Anglią, już we wtorek.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!