Dlaczego Pogba nie trafił do Realu Madryt? Poznaliśmy jeden z powodów
09.09.2019

Umowy sponsorskie mają dla zawodników kolosalne znaczenie biorąc pod uwagę ich roczne wynagrodzenie. Doskonale wie o tym także Paul Pogba, który rzekomo posłuchał rady Adidasa i został na kolejny sezon w Manchesterze United.

Francuz przez całe letnie okienko był łączony z przenosinami do Realu Madryt, ale ogromna wycena „Czerwonych Diabłów” nie pozwoliła na ten transfer. Przekonania co do tego ruchu nie wykazywał także sam zawodnik, który pomimo jednego mocnego wywiadu, niezbyt naciskał na swoje odejście.

Sporą role w tej całej sytuacji odegrał również Adidas. Gigant odzieży sportowej interweniował, aby 26-latek pozostał na Old Trafford jako główna twarz wielkiej marki Manchesteru United. Oczywiście – niemiecka firma także posiada umowę z Realem Madryt, ale w tej ekipie znajduje się już kilku zawodników z ich stajni, między innymi Gareth Bale czy Karim Benzema.

W rezultacie Adidas działał jako rozjemca między Pogbą, jego agentem Mino Raiolą i United. Przedstawiciel pomocnika wykonywał sporo ruchów, aby jego klient trafił do drużyny Zidane’a, lecz ostatecznie to nie wypaliło. Z pewnością temat tego transferu – o ile nie dojdzie do zmian na ławce trenerskiej „Królewskich” – pojawi się podczas kolejnego letniego okienka.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!