Bramka w 1. minucie nie pomogła. Kosowo przegrało z Anglią

10.09.2019

Passa Kosowa dobiegła końca. Po piętnastu meczach bez porażki Valon Berisha i spółka przegrali z Anglią 5:3. Przez pierwsze kilka minut pachniało jednak sensacją.

Wyniki Kosowa od pewnego czasu zaskakiwały całą Europę. Państwo, którego federacja przystąpiła do struktur międzynarodowych w 2016 roku, nie przegrała od prawie dwóch lat, o czym ostatnio pisaliśmy. Przez ten czas ich łupem padły m.in. Bułgaria i Czechy. Tym razem czekało ich trudniejsze wyzwanie. Anglia.

35. sekunda

Zaczęło się jednak obiecująco. Kosowo objęło prowadzenie już w 35. sekundzie meczu. Vedat Muriqi wykorzystał błąd Michaela Keane’a, a następnie podał piłkę do Valona Berishy, który pewnie pokonał Jordana Pickforda.

Po tej bramce od razu mógł przyjść na myśl najszybszy stracony gol przez Anglię w historii. W 1993 roku, w 9. sekundzie spotkania, Anglia przegrywała z… San Marino po bramce Davide Gualteriego. Koniec końców, Lwy Albionu wygrały wówczas 7:1, a zdobywca gola już nigdy nie trafił do siatki w narodowych barwach.

Od 0:1 do 5:1

Po pierwszej połowie można było przewidywać, że tym razem będzie podobnie. W 8. minucie do siatki trafił Raheem Sterling, a asystował… Michael Keane, rehabilitując się tym samym po błędzie z pierwszej minuty meczu. Przy następnym trafieniu jednak to Sterling asystował, tym razem podając piłkę Harry’emu Kane’owi. W 38. minucie swojego bramkarza pokonał Mergim Vojvoda. Pod koniec pierwszej połowy dwukrotnie do siatki trafił Jadon Sancho. Przy obu trafieniach asysty zaliczył Raheem Sterling. Do przerwy podopieczni Garetha Southgate’a prowadzili 5:1.

Kosowo nie składało broni

Wydawało się, że Anglia zdominuje ten mecz i reprezentanci Kosowa nie będą mieli już nic do powiedzenia. Tymczasem w 49. minucie znowu Muriqi podał do Berishy, a ten sprawił że Pickford po raz kolejny był bez szans. Kilka minut później podopieczni Bernarda Challandesa zdobyli trzecią bramkę. Vedat Muriqi został sfaulowany w polu karnym przez Harry’ego Maguire’a, a następnie pewnie wykonał jedenastkę. Anglicy również mieli okazję, by zdobyć bramkę z rzutu karnego, aczkolwiek Arijanet Muric pewnie obronił jedenastkę wykonywaną przez Kane’a.

Zmiany w Grupie A

Mecz zakończył się wynikiem 5:3 i zakończył serię piętnastu meczów bez porażki Kosowa. Po tej przegranej podopieczni Bernarda Challandesa spadli na 3. miejsce w grupie. Wyprzedzili ich Czesi, którzy pokonali 2:0 Czarnogórę. Reprezentanci Kosowa wciąż jednak są w stanie sprawić niespodziankę i wywalczyć awans na przyszłoroczne Euro. Tymczasem Anglia, która po dzisiejszym meczu ma serię czterech zwycięstw, umocniła się na pozycji lidera grupy.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!