Romeo Jozak stracił pracę. Powód – krytyka federacji

Romeo Jozak stracił pracę. Były szkoleniowiec Legii przez ponad rok był selekcjonerem reprezentacji Kuwejtu. Zwolnienie prawdopodobnie miało wymiar pozasportowy. Po ostatnim meczu trener skrytykował tamtejszą federację.

Chorwat objął “Niebieską Falę” w lipcu ubiegłego roku. Równocześnie został trenerem reprezentacji U-23. Od tamtej pory poprowadził kadrę w jedenastu meczach. Cztery z nich wygrał, pięć przegrał i zanotował dwa remisy. Kadra sprawiła dwie niespodzianki. Pokonała w meczu towarzyskim Zjednoczone Emiraty Arabskie, a także Arabię Saudyjską w Pucharze Azji Zachodniej. Ostatnio Kuwejt rozpoczął eliminacje do Mistrzostw Świata 2022. Podopieczni Jozaka wygrali z Nepalem 7:0, aczkolwiek ulegli 3:0 z Australią.

Porażka z wyżej notowanym rywalem nie była raczej powodem do zwolnienia Chorwata. Romeo Jozakowi zdarzało się publicznie krytykować kuwejcką federację. Po meczu z Australią za porażkę obarczył winą tamtejszy związek piłkarski. Tłumaczył że nie zadbano o obiekty treningowe, a zespół musiał trenować na łące. Prawdopodobnie te słowa sprawiły, że były trener Legii stracił pracę. Wczoraj związek opublikował oświadczenie na Twitterze.

Obecnie reprezentacja Kuwejtu zajmuje 156. pozycję w Rankingu FIFA. Po dwóch meczach eliminacyjnych Niebieska Fala jest na 1. miejsce w grupie, a jej rywalami są Australia, Jordania, Nepal oraz Chińskie Tajpej. Jeszcze nie wiadomo, kto zastąpi Chorwata na stanowisku. W sumie Dean Klafurić pozostaje bez pracy…

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!