“Solskjaer musi otrzymać trzy, cztery okna na pozbycie się śmieci” – były gracz radzi zespołowi z Old Trafford
15.09.2019

Bardzo cenne zwycięstwo zanotował Manchester United w sobotnie popołudnie. “Czerwone Diabły” wygrały na własnym obiekcie z Leicester 1-0. Zwycięstwo gospodarzy nie było sprawą oczywistą, gdyż w kadrze Solskjaera zabrakło kilku ważnych piłkarzy. Triumf w lidze być może zmienił nieco sposób odbierania pracy Solskjaera. Jak przyznał Gary Neville, Norweg musi otrzymać czas.

Sytuacja ekipy z Old Trafford przed spotkaniem z “Lisami” nie była najciekawsza. Pięć zdobytych punktów na cztery mecze to wynik bardzo przeciętny, w szczególności, jeżeli weźmiemy pod uwagę remisy Manchesteru United z Southampton i Wolverhampton, a także porażka na własnym obiekcie z Crystal Palace. Dodatkowo wielokrotny mistrz Anglii miał serię trzech spotkań bez zwycięstwa w lidze.

Nastroje w szeregach “Czerwonych Diabłów” po sobotniej potyczce są jednak dobre. Zespół wygrał z Leicester po bramce Rashforda z rzutu karnego i zajmuje obecnie czwartą lokatę w lidze. Z pewnością zeszła odrobinę presja z Ole Gunnara Solskjaera, który musiał zmierzyć się z falą krytyki po przeciętnym okresie gry drużyny.

W obronie Norwega stanął także były gracz Manchesteru United, Gary Neville. Anglik przyznał, iż szkoleniowiec musi otrzymać czas, podobnie jak było to w sytuacji Juergena Kloppa – On powinien otrzymać okno transferowe w zimie, lecie oraz w następnym sezonie. Potem musi nastąpić postęp, musimy zobaczyć poprawę. Spójrzmy bowiem na Juergena Kloppa. Zdobycie pucharu zajęło mu cztery lata. Jakiś progres zauważyliśmy po dwunastu miesiącach. 

To jest młody zespół. Jako kibic Manchesteru United uważam, że powinien dostać ten oraz kolejny sezon. Trzeba dać mu trzy, cztery okienka transferowe na pozbycie się śmieci w szatni, gdyż one tam są. Musi usunąć chwasty, które nie są jego winą – zakończył Anglik.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!