Pep Guardiola zaskakuje wypowiedzią w kontekście zimowego okna transferowego!
15.09.2019

Od kilku okienek transferowych Manchester City nie bawi się w półśrodki w kontekście wzmocnień transferowych. Mistrz Anglii sięga po topowe nazwiska, budując tym samym niesamowitą drużynę. Patrząc na sytuację klubu w środku defensywy, wszyscy spodziewali się szturmu “The Citizens” po obrońcę w zimowym oknie transferowym. Ostatnia wypowiedz Pepa Guardioli może nieco zaskoczyć kibiców.

Jaka jest obecnie sytuacja zespołu? Z klubem po sezonie 2018/2019 pożegnał się Vincent Kompany. Belg wrócił do Anderlechtu. Już wtedy niektórzy eksperci spodziewali się, że Manchester City wzmocni swój skład o kolenego obrońcę. Tak się jednak nie stało. W letnim oknie na Etihad Stadium przybyli tacy gracze jak Rodri, Joao Cancelo czy Angelino.

Poważna kontuzja Aymerica Laporte’a mocno pokomplikowała życie Guardioli. Hiszpańskiemu szkoleniowcowi pozostał bowiem duet Stone-Otamendi. W razie urazu jednego z dwójki, niedysponowanego piłkarza może zastąpić Fernandinho, nominalny defensywny pomocnik.

Taki rozwój wydarzeń wręcz sugerował, iż Manchester City poszuka w zimowym oknie nowego obrońcy. Emocje ostudził Pep Guardiola – Słyszałem już, że jesteśmy zainteresowani jednym czy drugim zawodnikiem. Chciałbym przekazać klubom na całym świecie, że nie muszą się martwić, gdyż nie wykazujemy zainteresowania żądnym graczem w Europie, wliczają się w to również defensorzy. Zamierzamy przetrwać z obecnym składem. Być może w grudniu zaczniemy o tym myśleć.

Czy Pep Guardiola taką wypowiedzią chce nieco uśpić rywali? Trudno wyobrazić sobie, by Manchester City walcząc na wszystkich frontach pozwolił sobie na taką sytuację w środku defensywy. Problemy zespołu w obronie były widoczne już w mecz z beniaminkiem, zespołem Norwich. “Kanarki” strzeliły ekipie mistrza Anglii aż trzy gole. Ostatni raz zespół Guardioli stracił minimum trzy gole w lidze 14 stycznia 2018 roku, przegrywając z Liverpoolem 3-4.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!