Chcesz zatrzymać Lukaku? „Wystarczy dać mu 10 bananów”. Ogromny skandal we Włoszech

16.09.2019

Kiedy ultrasi Interu wysłali oficjalny list do Romelu Lukaku na temat rasizmu, myśleliśmy, że nic bardziej absurdalnego nas w tym przypadku nie spotka. Myliliśmy się. Granica dobrego smaku została przekroczona przez jednego z włoskich dziennikarzy.

Belg od początku tego sezonu zmaga się z przemocą na tle rasowym. Po incydencie podczas spotkania z Cagliari 26-latek opublikował post na Instagramie, na który odpowiedzieli mu kibice „Nerazzurri”. Ich wiadomość była bardzo niepokojąca, ale to co zrobił Luciano Passirani przechodzi ludzkie pojęcie.

Włoch wystąpił w roli gościa programu „Qui Studio a Voi Stadio”, podczas którego wypowiedział się na temat napastnika Interu.

– Lukaku jest jednym z najlepszych transferów, jakie Inter mógł zrobić. Nie widzę innego gracza podobnego do jego stylu gry we Włoszech. Jest jednym z najsilniejszych piłkarzy, kimś na wzór  Duvana Zapaty z Atalanty. Mają pewną inną jakość niż reszta zawodników, zdobywając bramki i ciągnąc zespół do przodu. Ten facet podczas pojedynku zwyczajnie cię zabije, jeśli spróbujesz go powalić. Jedynym sposobem na jego zatrzymanie jest podarowanie mu 10 bananów do zjedzenia…

Prowadzący program Fabio Ravezzani poinformował, że Passirani przeprosił za te słowa, ale to nie wystarczyło. Dziennikarz rzekomo chciał użyć metafory, a wyszło z tego coś kompletnie innego. Włoski ekspert telewizyjny został oczywiście zwolniony.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!