Najbardziej doświadczone drużyny dzisiejszych spotkań? Barcelona miażdży konkurencję

17.09.2019

Uff, w końcu wróciła. Od dzisiejszego wieczoru w końcu możemy raczyć się Ligą Mistrzów, dostając na początek pierwsze spotkania grup E, F, G i H. Mamy w nich wiele drużyn znanych doskonale wszystkim europejskim kibicom, jednak jak wiadomo, to wcale nie musi przekładać się na doświadczenie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Nawet największe kluby co jakiś czas są zmuszone przejść przebudowę, podczas której zastępuje się zawodników, którzy najlepsze lata mają za sobą lub po prostu zawodzili. Wystarczy jedno okienko transferowe, by zasłużona, doświadczona ekipa nagle stała się zespołem żółtodziobów dopiero ogrywających się wśród elity.

Zastanawialiście się kiedyś, jak to wygląda w przypadku drużyn występujących w Lidze Mistrzów? Zespoły, które dziś pojawią się na murawach (lub już to zrobiły), są na przeróżnych etapach. Zresztą – zobaczcie sami.

Grafika przedstawia liczebność kadr poszczególnych klubów oraz liczbę meczów, jakie zawodnicy danego zespołu rozegrali łącznie w Champions League. O ile drużyny takie jak Salzburg, Genk czy Slavia Praga wkraczają na praktycznie nieznany ląd, większość zna już smak niewątpliwego zaszczytu wybiegania na europejskie boiska we wtorkowe i środowe wieczory.

Patrząc na kluby takie jak Napoli, Chelsea, Borussia czy Liverpool, można mówić o w miarę wyrównanych liczbach. Szokuje jedynie Barcelona, która odskoczyła reszcie w niewyobrażalny sposób. Czy to powód do radości? Z jednej strony być może tak, z drugiej jednak świadczy o tym, że kadra „Dumy Katalonii” jest już na bardzo zaawansowanym wiekowo poziomie… Jak myślicie, okaże się to zaletą, czy wadą?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!