Syn amerykańskiej legendy zachwyca w młodzieżowej Borussii

18.09.2019

Claudio Reyna był przez lata ważnym elementem reprezentacji USA. Teraz do gry wchodzi jego syn. Giovanni, który występuje w juniorskim zespole Borussii Dortmund, zaliczył udany mecz przeciwko Barcelonie w Lidze Młodzieżowej.

Pamiętacie Claudio Reynę? Amerykański pomocnik przez dwanaście lat (1994-2006) stanowił o sile amerykańskiej reprezentacji. Przez długi czas pełnił rolę kapitana, w związku z czym doczekał się przydomku “Kapitan Ameryka”. Spędził kilkanaście sezonów w Europie, m.in. w Bayerze Leverkusen, Sunderlandzie i Manchesterze City, a obecnie jest dyrektorem sportowym New York City FC.

Jego syn, Giovanni, jest wychowankiem amerykańskiej filii Citizens. Latem, w wieku 16 lat trafił do Dortmundu. Ze względu na wiek, musiał czekać na zgodę ze strony władz FIFA. Otrzymał nawet kilka szans w pierwszym zespole podczas okresu przygotowawczego. Między innymi wystąpił przez 45 minut w spotkaniu z Liverpoolem.

Obecnie gra jednak w młodzieżowej drużynie Borussii, gdzie radzi sobie całkiem nieźle. W pięciu meczach BVB U-19 ma na koncie bramkę i cztery asysty.

W meczu Ligi Młodzieżowej z Barceloną, Reyna był wyróżniającą się postacią. To właśnie Amerykanin trafił do siatki na 1:1. Lewy skrzydłowy trafił do siatki po asyście Alaa Bakira, który poradził sobie z obrońcami młodzieżowej Blaugrany.

16-latek jednak zwrócił w tym meczu na siebie uwagę nie tylko bramką. W ciągu spotkania wykreował kolegom kilka dogodnych okazji. Poza tym można go pochwalić za zwrotność i celność podań. Może już niedługo trafi do pierwszej Borussii, która słynie ze stawiania na młodych?

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!