Piotr Stokowiec na dłużej w Lechii Gdańsk

19.09.2019

Lechia dziś poinformowała na Twitterze, że szykuje prawdziwą bombę. Część kibiców domyślała się transferu, jednak okazało się, że chodzi o coś innego. Nowy kontrakt z klubem podpisał trener Piotr Stokowiec.

Były trener Jagiellonii i Zagłębia Lubin objął Lechię w marcu ubiegłego roku. Gdański klub był wówczas w rozsypce po nieudanym wynalazku w postaci Adama Owena. Początki Stokowca w zespole nie należały do najbardziej udanych, gdyż przygodę z klubem rozpoczął od trzech porażek, z czasem jednak było coraz lepiej.

W ubiegłym sezonie Lechia przez dłuższy czas walczyła o mistrzostwo Polski. Ostatnie dwa miesiące rozgrywek były w wykonaniu gdańszczan niezbyt udane, aczkolwiek nie przeszkodziło klubowi zająć 3. miejsca i awansować do europejskich pucharów. W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy, Lechia uległa duńskiemu Broendby w dwumeczu 5:3.

Dotychczasowy kontrakt Piotra Stokowca trwał do końca czerwca 2020 roku. Zarząd zdecydował się przedłużyć go o następne dwa lata.

Początek obecnego sezonu był w wykonaniu Lechii średni, jednak obecnie zespół jest na fali wznoszącej po trzech meczach bez porażki. W sobotę gdańszczanie zmierzą się z Koroną Kielce na własnym stadionie.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!