Manchester City zdeklasował rywala. Pięć goli w osiemnaście minut!

21.09.2019

Od początku pracy Pepa Guardioli w Manchesterze City, podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca kilkukrotnie zaskoczyli angielski futbol. Tym razem mistrz Anglii przeszedł samego siebie. „The Citizens” w genialnym stylu rozpoczęli rywalizacje z Watfordem. Gospodarze tego spotkania strzelili pięć bramek… w osiemnaście minut!

Choć oczywiście Manchester City był zdecydowanym faworytem tego starcia, to niewielu kibiców spodziewało się takiej deklasacji. Watford w ostatnim czasie zmienił szkoleniowca. Na ławce trenerskiej „Szerszeni” usiadł Quique Flores, hiszpański trener. Dla 54-latka nie była to zupełnie nowa sytuacja, gdyż prowadził on już ten zespół od lipca 2015 do czerwca 2016 roku.

Niektórzy sympatycy Watfordu mogli mieć nadzieję, że drużyna pod wodzą nowego trenera będzie osiągać lepsze rezultaty. Dobrym prognostykiem była potyczka zespołu z Arsenalem. Watford zremisował na własnym obiekcie 2-2, prezentując się na murawie znacznie lepiej, niż londyńscy rywale.

Żaden kibic „Szerszeni” z pewnością nie pamięta już tego spotkania. W głowie pozostanie na długo wielki blamaż klubu. Manchester City strzelanie na Etihad Stadium rozpoczął już w 1. minucie rywalizacji. Piłkę do siatki po świetnym podaniu De Bruyne umieścił David Silva.

Po kwadransie gry na tablicy wyników widniał już rezultat 4-0. Najpierw z rzutu karnego gola strzelił Sergio Aguero, następnie do siatki trafił po rykoszecie z rzutu wolnego Riyad Mahrez, a w 15. minucie bramkę zdobył Bernardo Silva.

Wynik na 5-0 podwyższył trzy minuty po kwadransie gry Nicolas Otamendi. Od tego momentu zawodnicy „The Citizens” zwolnili tempo, choć podopieczni Guardioli nadal stwarzali sobie okazje.

Druga połowę Manchester City również rozpoczął w imponującym stylu gdyż do siatki szybko trafił Bernardo Silva. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8-0. „The Citizens” byli bardzo bliscy wyrównania rekordu najwyższej wygranej w Premier League. Ten tytuł nadal należy do lokalnych rywali mistrza Anglii, Manchesteru United. „Czerwone Diabły” 4 marca 1995 roku pokonały Ipswich Town 9-0.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!