„De Gea jest szczęściarzem” – Mourinho podgrzewa atmosferę w United
22.09.2019

David De Gea niespełna tydzień temu podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United. Hiszpan został najlepiej opłacanym zawodnikiem w klubie, co według Jose Mourinho wcale nie było koniecznym ruchem, aby zatrzymać tego bramkarza na kolejne sezony. 

Hiszpan w poprzedniej kampanii zmagał się z wieloma problemami. Mimo to „Czerwone Diabły” postanowiły zaufać byłemu graczowi Atletico i zaoferowały mu gigantyczny kontrakt. Niejako klub z Old Trafford został postawiony pod ścianą, ponieważ jego aktualne zobowiązanie z zespołem kończyło się już w czerwcu kolejnego roku. Były szkoleniowiec United uważa jednak, że De Gea zaakceptowałby nawet gorsze warunki aniżeli mu rzeczywiście zaproponowano.

– Nie sądzę, że w tym momencie Manchester United musiał opłacić tak wielkie wynagrodzenie, aby David nie odszedł z klubu. De Gea otrzymał fenomenalny kontrakt i jest na pewno szczęściarzem. Rok czy dwa lata temu niemalże każdy klub na świecie pragnął takiego bramkarza. W tej chwili największe zespoły mają zamkniętą kadrę jeśli chodzi o tę pozycję. Real Madryt, Barcelona czy PSG – wszyscy posiadają już świetnych golkiperów. Mimo to oczywiście De Gea jest dobrym bramkarzem – stwierdził w studiu Sky Sports Mourinho.

Nie ma co ukrywać – Mourinho ma kompletną rację o zablokowanej drodze do najlepszych drużyn. Jedyną opcją na najwyższym poziomie pozostawałby Juventus. W „Starej Damie” jest jednak Wojciech Szczęsny, który przy obecnej formie De Gei na pewno nie ma się czego wstydzić. Dodatkowo jest zaledwie o rok starszy od reprezentanta Hiszpanii.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!