Sensacyjna zmiana. Kim jest nowy szkoleniowiec Stali Mielec?
23.09.2019

Prawdziwe trzęsienie ziemi nastąpiło w niedzielny wieczór na zapleczu Ekstraklasy. Zarząd klubu FKS Stal Mielec zakomunikował, iż ze stanowiskiem żegna się Artur Skowronek. Na jego miejsce do klubu przybył Dariusz Marzec. Patrząc na CV 50-letniego szkoleniowca, taki wybór może być odbierany jako wielka sensacja. 

Niektórzy przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli informację o zmianach w Stali. Zajmująca aktualnie trzecią pozycję ekipa z Mielca podejmuje decyzję, by zwolnić trenera. Śmiało nasuwa się wniosek, że wpływ na taki rozwój wydarzeń miały pozaboiskowe kwestie. Mówi się, że wszelkie próby podjęcia pracy w Ekstraklasie przez Artura Skowronka przelały czarę goryczy. Za szkoleniowiec nie opowiadali się nawet sami piłkarze, którym nie do końca odpowiadała postawa szkoleniowca.

Nie wgłębiając się jednak w szczegóły, już na starcie nowy trener takiej ekipy miał pod górkę. Trudno uzyskać u kibiców czy dziennikarzy odpowiednie wsparcie, gdy poprzednik żegna się z pracą po świetnie wykonanym okresie szkolenia. Dodatkowo w przypadku Stali Mielec dość burzliwa wydaje się kwestia konkretnego wyboru nowej osoby na ławkę trenerską.

Szkoleniowcem zespołu został bowiem Dariusz Marzec. Kibice, którzy nie śledzą bacznie rozgrywek niższych lig być może jeszcze nie spotkali się z tym panem. 50-latek prowadził bowiem klub KKS Kalisz. Jest to ekipa występująca w trzeciej lidze grupy drugiej. Co prawda drużyna spisuje się w swoich rozgrywkach bardzo dobrze, gdyż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów (osiem zwycięstw i jeden remis). Sporą wątpliwość może jednak budzić wśród kibiców doświadczenie trenera.

Zespół z Kalisza jest tak naprawdę pierwszym poważniejszym przystankiem szkoleniowca. Dariusz Marzec w przeszłości pełnił funkcję asystenta w Górniku Łęczna. Pobyt w klubie nie był jednak długi, gdyż trwał kilka miesięcy (od stycznia do czerwca w sezonie 2016/2017). Marzec pracował również z drużyną U-19 Wisły Kraków.

Nie jest żadnym odkryciem stwierdzenie, iż Dariusz Marzec podjął się najtrudniejszego wyzwania w karierze. Brzmi to dość paradoksalnie, gdyż Stal Mielec radzi sobie w lidze bardzo dobrze. W tym przypadku problemy szkoleniowca mogą być związane z kwestiami pozaboiskowymi.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!