Kownacki na dłużej w Fortunie! Polak rekordzistą klubu
23.09.2019

Dawid Kownacki został dziś oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Fortuny Duesseldorf. Polak do tej pory był jedynie wypożyczony z Sampdorii, która zarobi na transferze napastnika około 7,5 miliona euro.

Poniekąd ten ruch wcale nas nie zaskakuje, ponieważ “Kownaś” w swoim kontrakcie posiadał klauzulę wykupu. Wychowanek Lecha Poznań w poprzednim sezonie odgrywał ważną rolę w ekipie Friedhelma Funkela. Łącznie przez pół sezonu rozegrał on 10 spotkań w Bundeslidze, dokładając do tego spotkanie w Pucharze Niemiec. Regularne występy Dawid notuje także w obecnej kampanii.

Póki co wyniki Fortuny nie są oczywiście najlepsze, co może martwić naszego kadrowicza. Podczas pięciu początkowych kolejek jego drużyna zdobyła zaledwie cztery punkty, a Kownacki póki co nie zaliczył bramki ani asysty. Wejście reprezentanta Polski w ten sezon może okazać się jednak trudne zważywszy na brak normalnych wakacji po mistrzostwach Europy do lat 21.

22-latek związał się z Fortuną do 2023 roku. Biorąc pod uwagę kwotę, jaką zapłacił zespół z Esprit Arena, polski napastnik będzie najdroższym transferem w historii klubu. To pokazuje, że działacze drużyny wiążą spore nadzieje z Dawidem. Czy uda mu się je spełnić?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!