Rosja nie zagra na mundialu w Katarze?

Podczas Mistrzostw Świata u siebie Rosja była jedną z rewelacji turnieju. Bardzo możliwe, że na mundialu w Katarze jej nie zobaczymy. Powód? Doping.

Rosja pod obserwacją Światowej Agencji Antydopingowej. Okazało się, że oryginał i kopia danych, z których wysłaniem zwlekała Rusada (Rosyjska Agencja Antydopingowa), różniły się w wielu przypadkach. Międzynarodowa organizacja zarzuca rosyjskiej manipulację. Oskarżeni mają trzy tygodnie na odwołanie. Jeśli nie zostanie ono przyjęte, sportowcy z tego kraju będą mieć zakaz występów w zawodach międzypaństwowych.

To byłoby nie pierwsze wykluczenie Rosjan ze sportowych rozgrywek międzynarodowych. Miało to miejsce choćby podczas ubiegłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyoengchangu. Powodem również były liczne afery dopingowe związane ze sportowcami z tego kraju. Wówczas jednak Rosjanie mogli wziąć udział w zawodach, aczkolwiek nie pod flagą swojego kraju, a jako Olimpijczycy z Rosji. Obecne zawieszenie mogłoby sprawić, że sportowcy otrzymaliby zakaz udziału w turniejach, bez względu na narodowość reprezentowaną podczas nich.

Zakaz dotyczyłby nie tylko Igrzysk Olimpijskich, ale m.in. również mistrzostw świata w lekkoatletyce i… piłce nożnej. Wszystko zależy od tego, czy Światowa Agencja Antydopingowa przyjmie pozytywnie oświadczenia Rusady. Jeśli jednak rozpatrzy to inaczej, Rosja będzie całkowicie wykluczona ze świata sportu.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!