Kilka centymetrów kwadratowych niezgody. Liverpool trafi do sądu
24.09.2019

Ostatnie lata, odkąd na Anfield przybył Juergen Klopp, to ogromny, niewyobrażalny wręcz progres Liverpoolu. Zespół nie tylko znów zaczął liczyć się poważnie na krajowej i europejskiej arenie, ale także stał się gigantem. Wartość składu wzrosła kilkukrotnie, a jak wiadomo – sukcesy przyciągają.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Im więcej ludzi chce cię oglądać, im więcej cię śledzi, lubi i docenia, tym cenniejszy jesteś. Dotyczy to oczywiście także klubowych strojów, na których poza herbem liczy się także znaczek na drugiej piersi. Od 2011 roku Liverpool jest zaopatrywany przez New Balance, a obecna umowa, na mocy której co roku do klubowej kasy trafia ok. 45 milionów funtów, wygasa w 2020 roku. Wiele wskazuje na to, że potężniejsze firmy chcą zająć to zaszczytne miejsce, mające kilka centymetrów kwadratowych powierzchni…

– Możemy potwierdzić, że nasz dostawca strojów, New Balance, rozpoczął spór prawny z klubem. W trakcie postępowania nie będziemy udzielać dalszych komentarzy – brzmi oświadczenie LFC dla “The Athletic”. Wszystko przez to, że Liverpool jest już niemal dogadany z Nike, które miałoby płacić klubowi rocznie aż 80 milionów funtów – o 5 więcej, niż dotychczasowy wyspiarski rekordzista, Manchester United.

– Od 2011 roku, kiedy zawarliśmy z klubem rekordową umowę sponsorską, dostarczyliśmy dwa najlepiej sprzedające się zestawy domowe dla fanów Liverpoolu i kontynuujemy dostosowywanie się do ambicji i osiągnięć klubu, gdy rośnie w siłę (…). Zgodnie z aktualnym kontraktem, wyrównaliśmy ofertę Nike. Jako część procesu odnawiania kontraktu, LFC zakwestionowało elementy umowy i w związku z tym zwracamy się do sądu o wyjaśnienie sprawy – odpowiedziało New Balance.

Ciekawe, jak zakończy się ta sprawa. Patrząc jednak na to, jak świetną robotę wykonało w ostatnich latach “NB” oraz jak przeciętne stają się trykoty Nike, Liverpool mógłby zostać przy tej “niszy”. Tym bardziej, jeśli pod względem finansowym nic by nie stracił.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!