O krok od tragedii w Wejherowie. Piłkarz Lechii musiał uciekać przed wystrzeloną racą
24.09.2019

Wczoraj umorzono sprawę incydentu podczas finału Pucharu Polski z (!) 2018 roku związany z rakietnicami. Tamta sytuacja niczego jednak nie nauczyła naszych kibiców, którzy w wystrzeliwaniu rac są niemalże ekspertami.

Podczas dzisiejszego meczu pomiędzy Gryfem Wejherowo i Lechią Gdańsk nie tylko przeżywaliśmy emocję ze względu na przebieg spotkania. Gorąco było również na trybunach, o czym w tragiczny sposób mógł przekonać się zawodnik gości. Konkretnie w 27 minucie spotkania Zlatan Alomerovic musiał uciekać gdzie pieprz rośnie, aby nie zostać trafionym racą.

Dlaczego sędzia po takim incydencie nie przerwał tego spotkania? Bał się dalszych reakcji fanów gospodarzy? Notabene ta sytuacja miała miejsce, kiedy Gryf prowadził 2:0 i miał mecz pod kontrolą. Odbijmy także piłeczkę w drugą stronę. Co musi siedzieć w głowie kibica, który robi taką rzecz, kiedy jego drużyna występująca na co dzień w drugiej lidze prowadzi z jedną najlepszych polskich ekip? Na to pytanie nie znamy oczywiście odpowiedzi.

Również nie zna jej Piotr Stokowiec, który po meczu nie ukrywał rozczarowania:

– Nie chciałbym ustosunkowywać do tej sytuacji i przerwanego meczu, bo to nie należy do mnie. Zdenerwowałem się tą sytuację, bo to nie jest zwykła rzecz i jeśli ktoś strzela z rakietnic do piłkarzy to coś jest nie tak. Pierwszy raz coś takiego widziałem, ale nie zamierzam się na ten temat wypowiadać i wolę cedzić słowa, bo nasuwają się różne myśli.

Lechia ostatecznie wygrała to spotkanie 3:2 po szaleńczej gonitwie i walkower niczego tutaj nie zmieni w kontekście wyniku. Taka decyzja może jednak wpłynąć na brak kolejnych takich absurdalnych akcji. Jeśli jednak po półtora roku nie poznaliśmy winnych, którzy przeszkadzali w finałowym spotkaniu pomiędzy Legią i Arką, to raczej tutaj będzie podobnie. A szkoda, bo PZPN powinien reagować i wlepiać kolejne kary. Nie tylko dla drużyny (głównie finansowych), ale także dla niezbyt rozgarniętych kibiców.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!