Puchar Polski szansą dla młodych? Wczorajsze mecze to pokazały

O wczorajszych meczach Pucharu Polski mówi się dużo pod wieloma względami. Głównie od tej negatywnej strony. Pozytywem jest jednak szansa gry dla wielu młodych zawodników. A kilku z nich zaprezentowało się wczoraj naprawdę nieźle.

Mateusz Skrzypczak po raz drugi w tym sezonie pojawił się w pierwszym zespole Lecha. Wcześniej miało to miejsce podczas ligowego starcia z Jagiellonią. W meczu z Chrobrym Głogów otrzymał szansę gry od początku i pewnie ją wykorzystał. 19-latek zdobył swoją premierową bramkę w barwach Kolejorza, a jego występ był całkiem dobry. Może już niedługo będziemy oglądać go częściej w zespole Dariusza Żurawia?

Trafił do siatki również 21-letni zawodnik Zagłębia Lubin, Dawid Pakulski. Bramka z Koroną okazała się dla Zagłębia niezbędna, gdyż Miedziowi wygrali 1:0. To drugi gol tego piłkarza w tym sezonie. Wcześniej ustalił wynik na 5:0 przeciwko Wiśle Płock po kilku minutach przebywania na boisku.

Warto jednak podkreślić udane występy rezerw klubów ekstraklasy, które składają się z młodych zawodników. Drugi zespół Legii pokonał pierwszoligowe Wigry Suwałki 2:0. Do siatki trafili Michał Mydlarz i Kacper Wełniak, dwaj 19-latkowie. Gra w kolejnej rundzie może okazać się cennym doświadczeniem oraz próbą pokazania się sztabowi pierwszego zespołu z jak najlepszej strony.

Nieco mniej szczęścia miały rezerwy Zagłębia Lubin. Po remisie 2:2, przegrali oni w rzutach karnych z Miedzią Legnica. Zespół zasługuje jednak na szacunek po wczorajszym spotkaniu. W drużynie wystąpiło sporo zawodników urodzonych po 2000 roku. I to nie przeszkodziło, by walczyć z klubem, który w poprzednim sezonie grał w ekstraklasie.

Poza ekstraklasą, dobry mecz zaliczył Kamil Ograbek. Piłkarz Stilonu Gorzów zdobył dwie bramki w starciu z Olimpią Zambrów. Pomocnik w lipcu skończył 18-lat. Może dzięki temu spotkaniu zawodnik przyciągnie uwagę najsilniejszych klubów w Polsce?

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!