Brak polskich drużyn w Lidze Europy od 2021 roku? To bardzo prawdopodobny scenariusz
25.09.2019

Wraz z nowymi zmianami zaprezentowanymi prze UEFA i wprowadzeniem trzecich europejskich rozgrywek, polskie zespoły mogą całkowicie stracić kontrakt nie tylko z Ligą Mistrzów, ale także i z Ligą Europy.

Utworzenie UEFA Conference League zostało potwierdzone już wczoraj. Nowe rozgrywki zrzeszą w głównej fazie 32 zespoły, co także zmniejszy liczbę ekip w Lidze Europy do podobnej liczby. Czy to dobre informacje dla Polski? Jak się okazuje – niekoniecznie.

Ekstraklasa obecnie znajduje się dopiero na 27 pozycji w rankingu UEFA. Dodatkowo do 2021 roku uciekną nam kolejne punkty za awans Legii do fazy grupowej Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów, więc ponownie zanotujemy spadek o kilka pozycji, o ile oczywiście nie zaliczymy podobnych sukcesów. To powoduje, że o awans do Ligi Mistrzów z każdym kolejnym rokiem jest coraz trudniej, a będzie już tylko gorzej.

Od sezonu 2021/2022 jedynie mistrz Polski otrzyma możliwość rywalizacji w kwalifikacjach do Ligi Europy. Reszta naszych drużyn zostanie przesunięta do kolejnych rozgrywek, włącznie ze zwycięzcą Pucharu Polski. Jest to dość smutna informacja, ponieważ jedynie przegrana w kwalifikacjach do Champions League pozwoli jakiejkolwiek drużynie walczyć w rozgrywkach DRUGIEJ kategorii, co do tej pory było dla nas codziennością.

Musimy się zatem raz na dobre przyzwyczaić, że nie jesteśmy już tylko drugim sortem w europejskim futbolu, ale spadliśmy o półkę niżej. Pytanie tylko czy chociaż tam nie będziemy przynosić sobie wstydu…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!