“Praca w Manchesterze United to marzenie każdego trenera”
26.09.2019

Pomimo przeciętnych lat, Manchester United to nadal topowy klub na świecie, który cieszy się ogromną popularnością i świetną pozycją marketingową. Nic dziwnego, że wielu trenerów (a może i nawet każdy), chętnie podjęłoby próbę pracy w tym zespole. Gotowość w tym kontekście zasugerował dość niespodziewanie Arsene Wenger.

Francuz nadal nie wrócił na ławkę trenerską. 69-letni szkoleniowiec pożegnał się z Arsenalem 30 czerwca 2018 roku. Patrząc na ogrom pracy, jaką wykonał Arsene w Londynie, wydawało się, że Wenger szybko znajdzie nową pracę. Rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Utytułowany trener nadal czeka na atrakcyjną propozycję.

Czy w najbliższym czasie będziemy świadkami powrotu Wengera do piłki w roli szkoleniowca? Nic na to się nie zapowiada. Sam Francuz wyznał jednak, że jest gotowy, sugerując nawet klub, do którego mógłby dołączyć – Praca w Manchesterze United to marzenie każdego trenera. Przynajmniej dla takiego, który ma odwagę i pewność siebie. Oni nie są tak daleko od innych, jak wszyscy myślą. Drużyna nie ma wzorca gry, ani wzorca do wywierania presji. Jest tam zespół, ale trzeba go trenować i rozwijać. Czterech graczy tego zespołu może stanowić o sile. Tak jak wspomniałem, Manchester United to praca marzenie. Mam pewność siebie, odwagę oraz tak jak wspomniałeś, pewne pomysły. 

Jeszcze kilka lat temu taki scenariusz wydawał się całkowicie nierealistyczny. Futbol nie przypomina już jednak piłki z 2012 roku. Sporo się zmieniło. Na obecną sytuację Manchesteru United, Arsene Wenger wydawałby się rozsądnym wyborem.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!