Śląsk Wrocław zawiesił współpracę z grupą kibiców

Mecz pomiędzy Widzewem i Śląskiem jeszcze przez długi czas będzie na ustach piłkarskiej Polski. I bynajmniej chodzi tutaj o wynik, a zachowanie kibiców. Wrocławski klub przedstawił stanowisko w sprawie wszczęcia postępowania i dalszej współpracy z grupą “Wielki Śląsk”.

Relacje pomiędzy kibicami Widzewa i Śląska od lat są napięte. W tym roku oliwy do ognia dolał Marcin Robak, który zamienił Wrocław na Łódź. Gdy już było wiadomo, że zespoły zmierzą się ze sobą w Pucharze Polski, można było z góry spodziewać się wielu kontrowersji. Zachowanie kibiców Śląska doprowadziło do chwilowego przerwania meczu. Odpalili oni race i petardy, a także chcieli sforsować ogrodzenie. W związku z tymi wydarzeniami, policja zatrzymała 27 fanów przyjezdnej drużyny.

Śląsk Wrocław nie pozostał obojętny na zachowania swoich kibiców. Klub wydał oficjalny komunikat na temat konsekwencji w związku z burdą na stadionie Widzewa oraz dalszej współpracy ze stowarzyszeniem kibiców.

Jak informuje Śląsk, organizatorzy zostali wcześniej poinformowani o zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Klub wyraził ubolewanie po sytuacji z udziałem kibiców i zobowiązał się podjęcia środków, które miałyby poprawić bezpieczeństwo. Ponadto zawiesił współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców “Wielki Śląsk”.

Treść oświadczenia znajduje się na oficjalnej stronie Śląska Wrocław. [LINK]

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

typy dnia
kurs 1.77
Włochy - Armenia
Armenia strzeli gola
NIE
kurs 3.25
Irlandia - Dania
Zwycięzca
X
kurs 1.97
Polska - Słowenia
Obie strzelą
TAK
kurs 2.14
Niemcy – Irlandia Północna
Liczba goli 3,5
+
1000PLN
Oferta VIP!
GRAMGRUBO