Bellator 227. Typy, kursy
26.09.2019
Ostatnia aktualizacja 27 września, 2019 o 11:59
kurs 1.43
Scope - Queally
Zwycięzca
1

Wrzesień w mieszanych sportach walki zaczyna się już w piątek dwoma niezwykle mocno obsadzonymi galami na Starym Kontynencie. Na początku odwiedzimy Dublin, gdzie po raz pierwszy zawita organizacja Bellator ze swoją 227 galą. Karta walk wypełniona jest w większości europejskimi nazwiskami, jak również kilkoma zawodnikami którzy z powodzeniem walczyli w UFC. Na tapetę wziąłem pojedynek dwóch Brytyjczyków – w drugim występie dla Bellatora Anglik Ryan Scope (11-2) zmierzy się w Irlandii z miejscowym Petera Queally’ego (11-5-1).

27-letni Scope to aktualny mistrz kategorii lekkiej organizacji BAMMA – drugiej najlepszej na Wyspach Brytyjskich. “Big Baby” debiut w Bellatorze zaliczył podczas lutowego Bellatora w Newcastle, gdzie po kapitalnym pojedynku zdaniem wielu obserwatorów niesłusznie przegrał przez decyzję z byłym pretendentem do pasa Brazylijczykiem Patrickym Pitbullem. Anglik wraca do okrągłej klatki po kontuzji, która wykluczyła go ze starcia z Derekiem Camposem na majowym Bellatorze Birmingham.

Reprezentujący SBG Ireland Queally to weteran światowych klatek, pojedynkując się między innymi w Republice Południowej Afryki czy Rosji. Irlandczyk bił się również na gali XCage 8 w Toruniu, gdzie pokonał na punkty naszego Tomasza Jakubca. Po przygodzie w rosyjskim Fight Nights Global, gdzie walczył czterokrotnie, postanowił spróbować swoich sił w Bellatorze. 30-latek zadebiutował dla organizacji również w Dublinie, przegrywając przez niejednogłośną decyzję z Mylesem Pricem.

Na papierze zestawienie wydaje się być bardzo wyrównane, jednak ja dość zdecydowanie stawiam tutaj na Scope’a. Anglik z pewnością będzie niezwykle zmotywowany, by wrócić na zwycięską ścieżkę po karygodnym werdykcie sędziowskim. Obserwuje jego przygotowania i wydaje się być w kapitalnej formie. Oczywiście Queally to nie jakiś tam “ogórek”, jednak różnica umiejętności powinna być w tej walce widoczna. Stawiam, że Anglik zdominuje swojego rywala na pełnym dystansie, nie pozostawiając sędziom innego wyboru, jak wskazanie go jako zwycięzcę tego pojedynku.

Scope – Queally | Typ: Scope @ 1.43

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce! Kliknij TUTAJ.