Bellator 228. Typy, kursy
25.09.2019
Ostatnia aktualizacja 27 września, 2019 o 12:10
kurs 2.25
Pitbull - Archuleta
Zwycięzca
2

Piątkowy Bellator w Dublinie to nie jedyna gala tej organizacji tego weekendu. W sobotę startuje bowiem Bellator 228 z jedną ze zdecydowanie najciekawszych kart tego roku w tej organizacji. Zobaczymy kolejne pojedynki Grand Prix kategorii piórkowej, a wisienką na torcie będzie starcie o pas w tej kategorii. W trzeciej obronie pasa mistrzowskiego Brazylijczyk Patricio Pitbull (29-4) zmierzy się z rewelacyjnie radzącym sobie w organizacji Juanem Archuletą (23-1). Zapowiada nam się jedno z najlepszych starć tego roku w mieszanych sztukach walki.

32-letni Pitbull to prawdziwy weteran organizacji – w Bellatorze stoczył aż 21 pojedynków, wychodząc zwycięsko z 17 z nich. Brazylijczyk dzierży również pas kategorii lekkiej, pokonując w ostatniej walce szybkim nokautem mocnego Amerykanina Michaela Chandlera. Młodszy z braci Freire jest aktualnie na fali czterech kolejnych zwycięstw. W swojej dotychczasowej zawodowej karierze Brazylijczyk krzyżował rękawice z takim zawodnikami jak Daniel Straus czy Benson Henderson.

Pochodzący z Kalifornii Archuleta przebojem wdarł się do Bellatora, wygrywając pięć pojedynków dla organizacji. 32-letni “Spaniard” od ostatniej porażki w marcu 2015 z Andresem Ponce wygrał aż 18 kolejnych walk, połowę z nich kończąc przed czasem. Trenujący w Huntington Beach zawodnik jest byłym mistrzem mniejszej amerykańskiej organizacji King of the Cage, zdobywając trofea w dwóch kategoriach wagowych.

Odnoszę wrażenie że po sobotnio-niedzielnej gali będziemy mieć nowego mistrza kategorii piórkowej. Archuleta w moich oczach ma wszelkie narzędzia, by rozmontować w tym pojedynku bardziej doświadczonego rywala. “Spaniard” to przede wszystkim znakomity zapaśnik, niezwykle dynamiczny w stójce, jak również bardzo kreatywny w parterze. Amerykanin będzie dysponował dużo lepszymi warunkami fizycznymi od Pitbulla – będzie bowiem aż jedenaście centymetrów wyższy od swojego rywala. Stawiam, że po dominacji zapaśniczej to na biodrach Archulety zawiśnie pas mistrzowski.

Pitbull – Archuleta | Typ: Archuleta @ 2.25

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce! Kliknij TUTAJ.