kurs 2.60
Korona – Śląsk
Zwycięzca
2

Korona Kielce i Śląsk Wrocław rozpoczną zmagania w dziesiątej kolejce PKO Ekstraklasy. WKS postara się podtrzymać serię meczów bez porażki w lidze, zaś Kielczanie powalczą o wygranie pierwszego meczu ligowego od 20 lipca.

W Kielcach właściwie bez zmian. Po remisie urwanym Białej Gwieździe, który przerwał serię czterech porażek, Złocisto-Krwiści ponownie przegrali, tym razem 0:2 z Lechią w lidze, a w tygodniu 0:1 z Zagłębiem Lubin w Pucharze Polski. Ciężko doszukać się w grze kielczan jakichkolwiek pozytywów i nadziei dla kibiców na lepsze jutro. Może wreszcie odżyje Michał Żyro, który wszedł w końcówce meczu w Gdańsku i miał trochę przebłysków niezłej gry. Na razie zapowiada się jednak, że Mirosława Smyłę czeka mnóstwo ciężkiej pracy, żeby postawić zespół na nogi i tchnąć w niego siłę do walki o utrzymanie. Na ten moment drużyna z Kielc usilnie stara się pukać do dna, jednak w tym wyścigu wyprzedza ją beniaminek z Łodzi.

We Wrocławiu nastroje dość mieszane. Z jednej strony Śląsk jest wiceliderem z zaledwie jednym punktem straty do Pogoni, a do tego wciąż jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Przed sezonem mało kto spodziewał się, że WKS może być w gronie faworytów do tytułu. Z drugiej strony Wojskowi są po serii czterech ligowych remisów i kibice muszą czuć spory niedosyt, wiedząc że z przebiegu gry, dwa poprzednie spotkania mogły paść łupem i ulubieńców, a Śląsk mógłby zajmować fotel lidera. W poprzedniej kolejce wrocławianie w absolutnie szalonych Derbach Dolnego Śląska zremisowali 4:4 z Zagłębiem, po spotkaniu, które spokojnie można by puszczać za granicą jako reklamę naszych rodzimych rozgrywek. Choć bramka strzelona w dziewięćdziesiątej minucie przez Exposito, która ustaliła wynik spotkania, może sprawiać wrażenie, że wrocławianie powinni cieszyć się z uratowanego punktu, to WKS dwukrotnie prowadził w tym meczu, a i w doliczonym czasie gry mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Poza wszystkimi postronnymi obserwatorami, największym wygranym spotkania z Miedziowymi z pewnością jest właśnie wspomniany Erik Exposito. Hiszpan czekał na ligowego gola od 2. Kolejki, jednak jak już się odblokował to z przytupem, popisując się hat-trickiem w meczu z lokalnym rywalem, czym z pewnością zapisze się mocno w pamięci fanów Śląska. Wrocławianie z pewnością będą chcieli też szybko zmazać plamę po bolesnej porażce z Widzewem w Pucharze Polski, której nie tłumaczy nie wystąpienie w najmocniejszym składzie.

Wydaje się, że jedynym prawdopodobnym wynikiem w tym meczu jest przerwanie serii ligowych remisów przez Śląsk i powrót na zwycięski szlak. Ciężko o lepszego rywala na przełamanie niż rywal tak bezbarwny jak Korona. Kibicom z Kielc pozostaje nadzieja, że praca trenera Smyły przyniesie pierwsze efekty, a słynna nieprzewidywalność Ekstraklasy da o sobie znać. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują jednak na zwycięstwo WKS-u.

Korona – Śląsk | Typ: 2 @ 2,60
Korona – Śląsk | Typ: Gole gości – powyżej 1,5 @ 2,37

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce! Kliknij TUTAJ.