Zagłębie Sosnowiec zwolniło trenera po jedenastu meczach

Radosław Mroczkowski przestał być trenerem Zagłębia Sosnowiec. Szkoleniowiec stracił pracę po zaledwie jedenastu meczach.

Były trener Widzewa i Sandecji przejął Zagłębie Sosnowiec na początku sezonu 2019/2020. Wyniki prowadzonego przez niego zespołu są jednak dalekie od zadowalających. Spadkowicz z ekstraklasy zajmuje w tej chwili dopiero 14. miejsce w Fortuna I Lidze. Zespół wygrał jedynie trzy oficjalne spotkania pod wodzą Radosława Mroczkowskiego. Nie można stwierdzić, że zespół, który rok temu grał w najwyższej lidze powinien się cieszyć z jedenastu punktów w dziesięciu meczach.

Czarę goryczy najwyraźniej przelało spotkanie Zagłębia z ŁKS-em Łódź w Pucharze Polski. Czerwona latarnia ekstraklasy była w tym meczu zdecydowanie lepsza i wygrała 3:0 na wyjeździe. To czwarty mecz bez zwycięstwa podopiecznych Mroczkowskiego. Wcześniej przegrali w lidze z Radomiakiem i GKS-em Jastrzębie.

Decyzją zarządu klubu z Sosnowca, obowiązki trenera będzie pełnić w najbliższym czasie Michal Farkas. Słowak był dotychczasowym asystentem Mroczkowskiego, a wcześniej występował w polskich klubach. Między innymi w GKS-ie Katowice, Ruchu Radzionków i właśnie Zagłębia, w którym grał przez półtora roku.

Fot. YouTube

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!