Ostatnia aktualizacja 27 września, 2019 o 13:47
kurs 3.40
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Zwycięzca
X

Ani dla Górnika Zabrze, ani dla Lecha Poznań dolna połowa tabeli nie jest celem na ten sezon. Obie ekipy postarają się wskoczyć do górnej ósemki już w sobotni wieczór, jednak ważniejsze dla obu zespołów będzie przerwanie trzymeczowej passy bez zwycięstwa.

W Poznaniu pozytywne nastroje po dobrym początku sezonu już dawno opadły i choć punkt w spotkaniu z Jagiellonią wydaje się cenny to z pewnością nie zaspokoił oczekiwań kibiców. Ich nastroje mogła nieco poprawić wygrana 2:0 z Chrobrym Głogów w Pucharze Polski, jednak z pewnością zarówno oni jak i piłkarze Lecha, tęsknią już za smakiem zwycięstwa w lidze. Ostatni raz tej sztuki udało się dokonać cztery kolejki temu w meczu wygranym 3:2 z Rakowem Częstochowa. Po drodze nastąpiły porażki 1:2 z Cracovią, 1:2 z Lechią i wspomniany już remis 1:1 z Jagiellonią. Jeżeli Kolejorz chce poważnie myśleć o czołowej lokacie na koniec sezonu to pora wziąć się za odrabianie strat, za nim czołówka będzie poza zasięgiem. Potencjał kadrowy wydaje się dość spory bo zawodnicy tacy jak Tiba, Amaral czy Muhar w połączeniu ze zdolnymi młodymi Jóźwiakiem, Gumnym i Tomczykiem w odpowiedniej formie wydają się receptą na przynajmniej miejsce w pucharach. Dariusz Żuraw musi szybko znaleźć sposób na wygrywanie, bo przeciwnym wypadku, znając temperaturę trenerskich stołków w ekstraklasie, może nie dotrwać na swojej posadzie do końca rundy.

Sytuacja w Zabrzu jest dość stabilna, typowa dla ligowego średniaka, zwycięstwa regularnie przeplatane porażkami i remisami co najlepiej pokazuje bilans dokładnie taki sam jak Lecha –  trzy wygrane, trzy remisy i trzy porażki. Mimo, że Górnik to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów to w obecnej sytuacji raczej nikt nie spodziewa się walki o mistrzostwo, a miejsce górnej połowie tabeli po zasadniczej części sezonu powinno zostać uznane za sukces. W ostatniej kolejce Górnicy podobnie jak Kolejorz zremisowali swój mecz stosunkiem 1:1 z Pogonią, jednak wydaje się że taki rezultat w meczy wyjazdowym z liderem, został przyjęty zdecydowanie lepiej niż ten w Poznaniu. W Pucharze Polski gładko rozprawili się 6:0 z Polonią Środa Wielkopolska, jednak zwycięstwo z trzecioligowym zespołem było po prostu ich obowiązkiem. Największą gwiazdą zespołu jest Igor Angulo i od jego gry i skuteczności wiele będzie w tym spotkaniu zależało.

Oba zespoły nie wygrały w lidze od trzech kolejek, a w obu klubach niezależnie od aktualnej sytuacji, atmosfera wśród kibiców robi się po takich seriach napięta. Jedna i druga drużyna będzie chciała się przełamać, jednak patrząc na podobny poziom jaki prezentują w tym momencie, najprawdopodobniejszy wydaje się remis.

Górnik Zabrze – Lech Poznań | Typ: X @ 3,40
Górnik Zabrze – Lech Poznań | Typ: Gole – poniżej 2,5 @ 1,85

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce! Kliknij TUTAJ.