Unai Emery wybrał kapitana w Arsenalu. Decyzja szkoleniowca nie przypadła do gustu kibicom
27.09.2019

Po tym jak Arsenal opuścił Laurent Koscielny, londyński zespół nie miał wybranego stałego kapitana. Najczęściej opaskę nosił w spotkaniach Granit Xhaka. Według informacji jednego z dziennikarzy, hiszpański szkoleniowiec postanowił podjąć ostateczną decyzję w tej sprawię. Opaska zostanie u Szwajcara. Pomysł Emery’ego nie do końca spodobał się kibicom.

W zeszłym sezonie “Kanonierzy” nie mieli żadnego problemu w tym aspekcie. Funkcję pełnił Koscielny. Jak dobrze wiadomo, Francuz w letnim oknie transferowym zmienił zespół, przenosząc się do Bordeaux. Tym samym pojawiła się pewna kwestia do rozwiązania. Kto przejmie rolę Laurenta?

Najczęściej w tym sezonie  (6 na 8 spotkań) funkcja kapitana była odpowiedzialnością Granita Xhaki. 27-latek jest ważnym ogniwem Unaia Emery’ego co potwierdza fakt, iż Szwajcar rozegrał pięć na sześć spotkań w tym sezonie Premier League. Jeden mecz (rywalizacje z Burnley) Granit opuścił z powodu urazu.

Najwidoczniej postawa pomocnika i wywiązywanie się z obowiązków spodobały się hiszpańskiemu szkoleniowcowi. Jak poinformował David Ornstein, bardzo wiarygodny dziennikarz w kontekście wiadomości o Arsenalu, Emery podjął decyzję, iż to właśnie Xhaka będzie stałym kapitanem zespołu. Sam wybór trener Arsenalu konsultował z drużyną. Patrząc na komentarze pod wpisem Ornsteina, ten wybór nie jest marzeniem sympatyków “Kanonierów”.

Niektórzy kibice mogą zapytać, co zatem z ewentualnym zastępcą Szwajcara? Kwestia wicekapitana nie jest nadal rozwiązana, a tę rolę ma otrzymać ktoś z dwójki Lacazette-Aubameyang.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!