Adam Frączczak znowu strzela i jest bohaterem Pogoni

30.09.2019

Oficjalnie można powiedzieć, że Adam Frączczak powrócił. Zawodnik Pogoni zdobył w meczu z Jagiellonią bramkę na 3:1, która okazała się decydująca w tym starciu. To pierwszy gol zawodnika po ponad roku.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Adam Frączczak po raz ostatni trafił do siatki 11 sierpnia ubiegłego roku w spotkaniu z Cracovią. Tym samym otworzył wynik meczu, który zakończył się ostatecznie remisem 1:1. Od tamtej pory zawodnik Pogoni czekał na bramkę aż do niedzieli.

Było to związane z problemami zdrowotnymi. Uniwersalny zawodnik został poddany w ubiegłym roku operacji usunięcia guza przysadki mózgowej. Zabieg się udał, aczkolwiek Frączczak potrzebował przerwy w treningach. Wrócił jednak do gry jeszcze pod koniec ubiegłego sezonu, wchodząc na ostatnie minuty starcia z Piastem Gliwice.

Obecny sezon nie zaczął się dla piłkarza Pogoni najlepiej. Kapitan zespołu stracił prawie dwa miesiące z powodu skręconej kostki. Wrócił do gry w meczu z Górnikiem Zabrze, wchodząc ławki. Podobnie zresztą, jak przeciwko Jagiellonii.

Frączczak zastąpił w ostatnich minutach Srdjan Spiridonovicia. I zmiana okazała się bardzo ważna dla podopiecznych Kosty Runjaicia. Zawodnik zdobył gola na 3:1, wykorzystując asystę Santeriego Hostikki. Bramka okazała się dla Pogoni kluczowa, gdyż później do siatki trafił jeszcze Jesus Imaz. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, a Portowcy mogli się cieszyć z trzech punktów dzięki swojej legendzie.