Kownacki nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji

Mamy pierwszą zmianę w składzie reprezentacji. W meczach z Łotwą i Macedonią Północną nie zagra Dawid Kownacki. Zawodnik ma problemy z mięśniem przywodziciela. 

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Były piłkarz Lecha Poznań w ostatnich meczach był podstawowym piłkarzem Fortuny Dusseldorf. W poprzednich czterech spotkaniach Bundesligi grał od pierwszej minuty. Nie ma na koncie bramek ani asyst, ale jak na razie cieszy się zaufaniem trenera Friedhelma Funkela.

Dawid Kownacki wystąpił w dwóch ostatnich meczach reprezentacji Polski, przeciwko Słowenii i Austrii. W pierwszym wszedł na ostatnie kilkanaście minut, natomiast w drugim był jednym z najsłabszych zawodników na placu gry. W związku z tym został w 58. minucie zdjęty przez Jerzego Brzęczka.

Chociaż tym razem Kownacki również otrzymał powołanie do reprezentacji, wiadomo już, że w najbliższych meczach nie zagra. Powodem jest kontuzja, a dokładnie uraz mięśnia przywodziciela. Można powiedzieć, że w tym sezonie napastnik ma pecha, gdyż to już jego druga kontuzja od początku rozgrywek. Wcześniej zmagał się z kontuzją uda.

Mimo niedyspozycji Kownackiego, Jerzy Brzęczek nie zdecydował się powołać innego zawodnika w jego miejsce.

Fot. YouTube

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!