Claudio Marchisio zakończył piłkarską karierę!

03.10.2019

Siedmiokrotny mistrz Włoch, czterokrotny zdobywca Pucharu Włoch, legenda Juventusu. Claudio Marchisio postanowił zakończyć piłkarską karierę. Swoją decyzję piłkarz ogłosił na czwartkowej, specjalnej konferencji prasowej, która miała miejsce w sali im. Gianniego i Umberto Agnellich na Allianz Stadium.

Urodzony w Turynie, związany ze „Starą Damą” od początku swojej przygody z piłką. W latach 1993-2005 Claudio grał w drużynach młodzieżowych Juventusu. W 2005 roku pomocnik zrobił poważny krok w swojej karierze, awansując do pierwszego zespołu. Ważnym sezonem dla 33-latka były rozgrywki 2006/2007, w których Marchisio występował w pierwszej drużynie „Starej Damy”. Juventus w tym czasie rywalizował w Serie B ze względu na degradację.

Po rocznym pobycie w Empoli na wypożyczeniu (w sezonie 2007/2008), Claudio Marchisio został bardzo ważnym ogniwem turyńskiej ekipy, rozgrywając dziesięć sezonów z minimum 15 występami w każdej kampanii Serie A. Najmniej minut spędzonych na boisku pomocnik miał podczas rozgrywek 2017/2018. Był to jasny sygnał dla piłkarza, iż czas zmienić klub, jeśli regularna gra jest priorytetem.

Marchisio wybrał Zenit. Pobyt w Rosji nie był jednak dla zawodnika zbyt udany. Po niecałym roku „gry” (Claudio zagrał tylko w dziewięciu ligowych meczach), kontrakt Włocha z rosyjskim gigantem został rozwiązany. 33-latek musiał zatem poszukać sobie nowej ekipy.

Problemy zdrowotne oraz brak odpowiedniej radości z gry spowodowały, iż Claudio Marchisio postanowił zakończyć piłkarską karierę. Jak na razie, Marchisio nie podjął konkretnej decyzji odnośnie swojej dalszej przyszłości.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!