Real Madryt wydał komunikat w sprawie Thibaut Courtois!

04.10.2019

Spore zdziwienie wywołała zmiana Realu Madryt w przerwie podczas spotkania z Club Brugge. Na murawę nie powrócił bowiem Thibaut Courtois, którego zastąpił niedawno wypożyczony z PSG, Alphonse Areola. Nieobecność Belga w szeregach „Królewskich” była szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Wszelkie spekulacje postanowił uciąć sam klub.

Tuż po zmianie zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o powodach takiej decyzji. Thibaut Courtois w trakcie przerwy miał rzekomo odczuwać bardzo dolegliwy ból brzucha, któremu towarzyszyły m.in. wymioty. Niektóre media zaczęły dopisywać do całej historii drugie dno. Przypuszczano bowiem, iż Belg ma stany lękowe.

Zły stan psychiczny u zawodnika miała wywołać fala krytyki w kierunku bramkarza, która jest obecna praktycznie od początku przygody piłkarza z madrycką ekipą. Thibaut Courtois często musi mierzyć się z nieprzychylną opinią w mediach oraz wśród kibiców. Choć oczywiście zdarzają się słabe występy byłego gracza Chelsea, to wydaje się, że ogromna liczba negatywnych komentarzy jest mocno przesadzona.

Wszelkie spekulacje odnośnie stanów lękowych uciął sam klub. Real Madryt w piątek wydał oficjalny komunikat, w którym zaprzeczył o problemach psychicznych zawodnika. Belg zmaga się z zakażeniem przewodu pokarmowego, odwodnieniem oraz zaburzeniami elektrolitowymi. Te wszystkie dolegliwości uniemożliwiły Courtois występ w drugiej części spotkania z Club Brugge.

Można przypuszczać, że w najbliższej kolejce LaLiga Thibaut nie pojawi się na murawie, a w miejsce Belga wskoczy Alphonse Areola.

Fot. YouTube

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!