Chytry dwa razy traci. Chętni na Ziyecha mogą teraz „cmoknąć” Ajax

05.10.2019

Już kilka miesięcy temu wiedzieliśmy, że Frenkie de Jong i Matthijs de Ligt latem opuszczą Ajax. W przypadku tego drugiego dość długo trwała saga związana z wyborem nowej drużyny, ale nikt nie łudził się, że zdolny obrońca zostanie w Amsterdamie. Większa niepewność dotyczyła jednak innych zawodników.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Obawialiśmy się, że kilka ważnych ogniw układanki Ten Haga zmieni kluby na teoretycznie bardziej konkurencyjne, na takie, które występują w lepszych ligach. Tagliafico, Van de Beek, Schoene (ten odszedł), Tadić, Neres, Ziyech. Plotek było całe mnóstwo, tym bardziej ze względu na… cenę. Szczególnie tego ostatniego zawodnika, którego klauzula wykupu wynosiła 30 milionów euro.

Kilka klubów się zainteresowało, ale nie były na poziomie, którego oczekiwałby Ziyech. Nie chciał dołączać do drużyny, która w bezpośredniej konfrontacji z Ajaksem nie byłaby wyraźnie lepsza. Jest to zrozumiałe podejście, ale niezrozumiałe jest to, że żaden klub z topu nie postanowił zaryzykować. 30 milionów, np. dla poszukującego skrzydłowych Bayernu, nie byłoby żadnym wydatkiem. Patrząc na to, co wyprawiał Ziyech w ostatnim meczu Ligi Mistrzów, chyba jednak warto było zaryzykować…

Teraz jest już jednak za późno. Przynajmniej w tak promocyjnej cenie, jaka obowiązywała latem. Okazuje się, że wraz z niedawnym przedłużeniem umowy z Marokańczykiem, Ajax usunął z jego kontraktu klauzulę wykupu. 26-letni piłkarz, niesamowicie zdolny, wciąż mogący się rozwijać… Ktoś mógł latem ubić niezły interes. Jeśli Ziyech będzie miał zmienić klub w najbliższej przyszłości, na pewno trzeba będzie wyłożyć więcej.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!