Jeden z trenerów wykluczył przenosiny do Tottenhamu
06.10.2019

Dwa kompromitujące rezultaty z Bayernem Monachium oraz Brighton sprawiły, że posada Maurico Pochettino została poddana pod dyskusję. Głównie dlatego z przenosinami do Tottenhamu zaczęto łączyć przeróżnych menedżerów, w tym Garetha Southgate’a.

Reputacja Anglika wzrosła podczas pracy w reprezentacji, gdzie poprowadził drużynę do czwartego miejsca na ubiegłorocznym mundialu. Był to najlepszy wynik „Synów Albionu” od 28 lat. W grudniu po zwolnieniu Mourinho 49-latek był przymierzany także do posady menedżera Manchesteru United. Tym razem przyszedł czas jednak na „Spurs”. Co na to sam zainteresowany?

– Jestem menedżerem reprezentacji Anglii i wykonywanie tego zadania jest dla mnie ogromnym przywilejem. Przed zespołem jeszcze wiele pracy do wykonania. Wspólnie uważamy, że ta ekipa może być jeszcze lepsza i dopóki pewne osoby nie zmienią zdania, to zostanę w reprezentacji do 2022 roku, kiedy kończy się moja umowa.

W swojej trenerskiej karierze prowadził zaledwie jeden klub – konkretnie Middlesbrough w 2006 roku. Łącznie spędził tam trzy lata i w 2009 roku spuścił swój klub do Championship. Posadę stracił już po 13 kolejkach kolejnego sezonu i od tamtego czasu Gareth działa w angielskim związku piłki nożnej – wcześniej prowadząc kadry młodzieżowe. Czy powrót na ścieżkę klubową wyszedłby mu na dobre?

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!