Zwolnienie Vukovicia? Jeszcze nie teraz

Legia nie radzi sobie ostatnio najlepiej. Eksperci podejrzewali, że porażka z Piastem może być gwoździem do trumny dla Aleksandara Vukovicia. Trener jednak wciąż się cieszy zaufaniem prezesa klubu.

Mimo że Legia grała w kratkę na początku sezonu, przez pewien czas miała szansę nawet na lidera. W decydującym momencie podopieczni Vukovicia ulegli jednak Wiśle Płock i nieco się oddalili od czołówki. Dobrym prognostykiem mogło być zwycięstwo z Cracovią, która również bije się (a przynajmniej się o to stara) o czołowe lokaty. Minione dwie kolejki okazały się jednak dla Legionistów nieudane. Najpierw przegrali u siebie z Lechią Gdańsk, a tym razem zdeklasował ich obecny mistrz Polski, Piast Gliwice.

Czy naturalną konsekwencją jest zwolnienie Vukovicia? Nawet, jeśli do tego dojdzie, to jeszcze nie teraz. Serb cieszy się bowiem zaufaniem prezesa klubu, który potwierdził w rozmowie na łamach “Przeglądu Sportowego”.

Ten trener ma spokój. Wiem, że za chwilę wszyscy powiedzą: „Skoro Mioduski wspiera Vukovicia, to pewnie za chwilę go wyrzuci”. Vuko wie i rozumie, w którym kierunku powinna iść Legia. Wpisuje się w zespół, który na to pracuje. Pojedynczy wynik meczu nie jest najważniejszym kryterium oceny. Czasem Vuko może robić rzeczy, które nie są optymalne tu i teraz, ale są odpowiednie z punktu widzenia rozwoju klubu i przyszłości. – powiedział w rozmowie z “PS” Dariusz Mioduski.

W tej chwili Legia nie może czuć się jednak zbyt spokojnie. Po 11. kolejce klub znajduje się w dolnej części tabeli. Trener jest krytykowany za swoje decyzje, zarówno taktyczne, jak i personalne. Nic więc dziwnego, że opinie o zasadności zwolnienia Vukovicia są coraz bardziej powszechne.

Serb jest pierwszym trenerem od czterech lat, który przetrwał wrzesień na ławce Legii. Nie dokonali tego Besnik Hasi, Jacek Magiera i Dean Klafurić, który został zwolniony już w sierpniu ubiegłego roku. Vuković od pół roku prowadzi Legionistów, ale w zespole wciąż nie widać postępów. Chyba jednak nie może, a na pewno nie powinien być do końca spokojny o posadę.

Fot. YouTube

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO