Jerzy Brzęczek zaszokował kibiców swoimi słowami. Dobre występy naszych zawodników to zasługa reprezentacji!
07.10.2019

Bardzo często wypowiedzi Jerzego Brzęczka są brane pod lupę przez kibiców czy ekspertów. W ostatnim czasie dość głośno komentowano sugestie selekcjonera odnośnie poziomu zawodników w kadrze. Szkoleniowiec “Biało-Czerwonych” próbował uświadomić wszystkich, iż remis z Austrią nie jest złym wynikiem, skoro w naszej kadrze są piłkarze z Championship, natomiast przeciwnicy mają graczy z Bundesligi. Tym razem Jerzy Brzęczek poszedł o krok dalej.

Możemy zachwycać się grą naszych reprezentantów w klubach. Robert Lewandowski zanotował dziesięć spotkań z rzędu w Bayernie z minimum jednym trafieniem. Najlepszym zawodnikiem ubiegłego miesiąca w Rosji został Grzegorz Krychowiak, który także błyszczy w europejskich pucharach. Warto również wspomnieć o dyspozycji Kamila Grosickiego. Zawodnik Hull jest motorem napędowym angielskiej ekipy.

Niestety, postawa piłkarzy w klubach nie przekłada się na grę w reprezentacji. Można odnieść zatem wrażenie, że Jerzy Brzęczek nie do końca wykorzystuje potencjał swoich graczy. Zupełnie inne zdanie na ten temat ma selekcjoner. Na ostatniej konferencji, trener naszej kadry stwierdził, iż dobra gra Polaków w zespołach jest wynikiem prawidłowej pracy reprezentacji – Cieszy mnie dobra postawa zawodników, gdyż potwierdza to, że wykonujemy bardzo dobrą na reprezentacji. Jeżeli piłkarze wracają z kadry i są skuteczni, strzelają bramki, to znaczy, że dobrze pracowaliśmy. 

Czy selekcjoner ma rację? Według wielu osób, zapewne nie. Pojawia się bowiem teza w mediach, iż to pobyt w reprezentacji źle wpływa na zawodników. Porównując występy w naszych piłkarzy w klubach oraz kadrze, jest w tym trochę prawdy.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO