Stawowy jednak nie dla Arki. Klub szuka dalej

09.10.2019

Wszystko wskazywało na to, że Wojciech Stawowy wróci do Arki i tym samym do ekstraklasy. Ostatecznie jednak temat upadł i klub wznowił poszukiwania nowego szkoleniowca.

Wczoraj oficjalnie pożegnano w Gdyni Jacka Zielińskiego. Trener prowadził Arkę przez niespełna pół roku. W poprzednim sezonie utrzymał klub w najwyższej lidze, aczkolwiek w obecnym szło mu dosyć słabo. Jego podopieczni wygrali zaledwie dwa z jedenastu meczów ligowych, w związku z czym doszło do zmian.

Zanim jednak Zieliński został zwolniony, mówiło się głośno, kto go może zastąpić. Portal Arkowcy.pl poinformował, że jego następcą będzie Wojciech Stawowy, który prowadził klub w latach 2006-2007. To byłby jego powrót do Arki po ponad jedenastu latach.

Ten sam portal podał jednak informację, że temat zatrudnienia Wojciecha Stawowego jest już nieaktualny. Szkoleniowiec był podobno na rozmowach w klubie, aczkolwiek rzekomo nie doszło do porozumienia. To oznacza, że Arka będzie wciąż szukać następcy Jacka Zielińskiego.

Sytuacja przypomina trochę ubiegły sezon. Według informacji na stronie Arkowcy.pl, po zwolnieniu Zbigniewa Smółki także podobno kilku trenerów odmówiło pracy w Gdyni. Kto będzie kolejnym szkoleniowcem Arki? Dowiemy się zapewne po przerwie reprezentacyjnej. Do tej pory obowiązki trenera będzie pełnił Daniel Myśliwiec, dotychczasowy II trener.

Fot. YouTube

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!