Arka Gdynia wybrała nowego trenera!

09.10.2019

We wtorek Jacek Zieliński oficjalnie pożegnał się z Arką Gdynia. Rozczarowujące wyniki zespołu w obecnym sezonie spowodowały, iż zarząd zespołu postanowił wprowadzić zmianę na ławce trenerskiej. Wygląda na to, iż następcę klub wybrał dość szybko. Aleksandar Rogić ma poprowadzić ekipę z Trójmiasta.

Taką informację podał serwis „Weszło”. Jest to zaskakujący zwrot zdarzeń, gdyż jeszcze kilka dni temu kandydatem na trenera Arki był Wojciech Stawowy, czyli były szkoleniowiec tego zespołu. Najwidoczniej obie strony (trener-zarząd) nie mogły dojść do porozumienia w kontekście wizji prowadzenia drużyny, stąd poważna zmiana w tym aspekcie.

Czy inny wybór wyjdzie Arce na dobre? Jest to całkiem interesująca opcja. Aleksandar Rogić to młody szkoleniowiec (38 lat), który ma już na swoim koncie pewne doświadczenie. Serb zaczynał swoją przygodę ze szkoleniem jako asystent selekcjonera reprezentacji swojego kraju, a następnie Rogić podjął taką samą rolę w kadrze Ghany. Po przygodzie z piłką narodową,  nadszedł w końcu czas na klubową rywalizację. Aleksandar był asystentem w takich klubach jak Partizan, SD Luneng czy HG Zhongji.

Pierwszą pracę jako główny trener, Rogić rozpoczął w 2017 roku jako szkoleniowiec estońskiego FCI Tallinn. Pobyt w tej ekipie był bardzo krótki, gdyż zaledwie po niecałych czterech miesiącach, 38-latek przejął drużynę FCI Levadia, którą prowadził do połowy września tego roku.Serbski trener może pochwalić się zdobyciem Pucharu oraz Superpucharu Estonii w sezonie 2017/2018. Zapewne te osiągnięcia miały wpływ na decyzję zarządu Arki.

Trzeba jednak przyznać, że teraz czeka na szkoleniowca prawdziwe wyzwanie. Drużyna z Trójmiasta zajmuje obecnie 14. lokatę w ekstraklasie z dorobkiem zaledwie 9 punktów w 11 spotkaniach.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!