Pięcioletni Ben inspiracją dla Anglików
07.07.2018
Ostatnia aktualizacja 11 lipca, 2018 o 15:28

Reprezentacja Anglii tylko raz wywalczyła tytuł mistrzów świata, będąc gospodarzem turnieju w 1966 roku. Ekipa Garetha Southgate’a w Rosji ma szansę powtórzyć ten wynik. Do podniesienia Pucharu Świata potrzebne są jeszcze trzy zwycięstwa. Harry Kane i spółka grają nie tylko o spełnienie swoich marzeń, ale również dla walczącego z guzem mózgu pięcioletniego Bena Williamsa.

Chłopiec, który zmaga się z ciężką chorobą, jest wielkim fanem piłki nożnej. Obecnie przebywa w  Szpitalu Królowej Elżbiety w Birmingham, gdzie przechodzi radioterapię. Zanim rozpoczął leczenie nie mógł mówić i chodzić. Odezwał się dopiero tydzień temu, prosząc personel szpitala o Puchar Świata. Pracownicy szpitala spełnili prośbę Bena, wręczając mu replikę. Film z jej wręczenia zmieścili na Twitterze. – Dostarczyliśmy Puchar Benowi. Anglio, Harry Kane możecie zrobić to samo? – napisali w opisie pod filmikiem.

Reakcja na Video

Na wideo, które zostało już wyświetlone ponad milion razy, zareagował kapitan reprezentacji Anglii. – Kontynuuj walkę, a my zrobimy wszystko, co możemy w sobotę, aby zachować uśmiech na twojej twarzy! – napisał na Twitterze Harry Kane.

W walce o półfinał Anglia zmierzy się z reprezentacją Szwecji. – Mam ogromny szacunek do tego zespołu. Posiada wyrazistą tożsamość i odnosi wiele sukcesów w spotkaniach z reprezentacjami, które teoretycznie wydają się silniejsze – stwierdził Southgate. – My uczyniliśmy postęp, ale niczego jeszcze nie osiągnęliśmy. Wszyscy piłkarze są głodni sukcesu, ale jednocześnie są świadomi, że dopiero się uczą. Doświadczenia takie jak te z meczu z Kolumbią są dla nich czymś zupełnie nowym – dodał selekcjoner Anglii.

 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO