Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która wywalczyła sobie awans do EURO 2020!
11.10.2019

W trakcie październikowej przerwy reprezentacyjnej rozgrywana jest 7. kolejka eliminacji do EURO 2020. Weszliśmy w taką fazę kwalifikacji, że kilka uczestników może sobie zagwarantować już udział na mistrzostwach europy. Pierwszą reprezentacją, która osiągnęła ten cel jest Belgia. “Czerwone Diabły” po wysokim triumfie w meczu z San Marino zaczęli świętować awans!

Tuż po losowaniu grupy eliminacyjnej, nikt nie miał wątpliwości, że faworytem są podopieczni Roberto Martineza. Belgia trafiła do jednego koszyka ze wspomnianym już wcześniej San Marino, Szkocją, Kazachstanem, Cyprem oraz Rosją.

“Czerwone Diabły” przez kwalifikację szli jak burza, pewnie pokonując każdego rywala. Tuż przed siódmą kolejką, Belgowie mieli na swoim koncie osiemnaście punktów, a ich bilans bramkowy wynosił 19:1. Duża strata Cypru oraz Kazachstanu na tym etapie walki powodowała, iż przy ewentualnym triumfie nad San Marino, zawodnicy Martineza zagwarantują sobie już grę na EURO.

Nie było żadnej niespodzianki. Belgia na własnym obiekcie zdeklasowała rywali, wygrywając spotkanie 9-0. Dwie bramki w tej rywalizacji strzelił Romelu Lukaku. Dlaczego wspominamy o napastniku Interu? 26-latek zdobył 50 bramkę dla swojej reprezentacji. Jest to historyczny wyczyn, gdyż żaden inny Belg w swojej kadrze nie dobił to takiej liczby goli.

Jak wygląda sytuacja u nas? Piłkarze Jerzego Brzęczka mogą w niedziele po meczu z Macedonią Północną świętować awans. Warunek jest jeden. Musimy pokonać naszych rywali.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!