Bellator 230. Typy, kursy

09.10.2019
Ostatnia aktualizacja 11 października, 2019 o 14:50

Bellator, czyli druga siła światowego MMA zawita we Włoszech. W sobotę w Mediolanie zobaczymy interesującą galę Bellator 230, która będzie naszpikowana solidnymi fighterami. Kursy na to wydarzenie nie wyglądają zachęcająco, ale wprawne oko może coś z tej gali wycisnąć – pojedynek w kategorii ciężkiej. Niezwyciężony Domingos Barros (6-0) zmierzy się z największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze, i stanie na przeciw Kirilla Sidelnikova (11-6).

Pochodzący z Wysp Zielonego Przylądka Barros po serii pięciu wygranych na portugalskich galach, dość sensacyjnie rozprawił się z debiutującym w MMA, chyba dobrze znanym każdemu fanowi kickboxingu Hesdym Gergesem. Portugalczyk pokonał byłego mistrza Showtime ciosami w parterze w pierwszej rundzie pojedynku, a miało to miejsce w grudniu ubiegłego roku na Bellatorze 211. Barros miał zakontraktowane starcie z Robem Beechem na majowym Bellatorze w Birmingham, jednak do walki ostatecznie nie doszło.

Nazywany „Baby Fedorem” Sidelnikov dobrych parę lat temu uważany był za jeden z największych talentów wagi ciężkiej w Rosji. Niestety, jego kariera miała wiele wzlotów i upadków, Sidelnikov miał pięcioletnią przerwę od występów, a jak dobrze wiemy taką absencję ciężko ot tak nadrobić. Fighter ze Starego Oskolu ostatni raz wygrał w grudniu 2016 roku z Bagą Agaevem. Aktualnie jest na „fali” dwóch porażek, które zadali mu obecny zawodnik UFC Sergey Pavlovich oraz anonimowy Izraelczyk Adam Keresh.

Nie ma co ukrywać, że Sidelnikov musi ten pojedynek wygrać, by uratować swoją karierę w poważnym MMA. Rosyjski sambista pomimo słabszych warunków fizycznych jest jednak bez wątpienia lepszy we wszystkich aspektach MMA od swojego portugalskiego rywala. Dla Barrosa według mnie przeskok z lokalnych gal na Półwyspie Iberyjskim do starcia z obitym na wielu frontach Sidelnikovem nie skończy się dobrze. W moich oczach „Baby Fedor” podejdzie do tego pojedynku rozsądnie, stopniowo powiększając swoją przewagę i ostatecznie kończąc swojego rywala przed upływem 15 minut.

Barros – Sidelnikov | Typ: Sidelnikov @ 1,56

Nie masz jeszcze konta na LV BET? Załóż je z kodem MEGABONUS otrzymując zupełnie za darmo 20 PLN na grę! Kliknij TUTAJ.