Brzydkie kaczątko wypiękniało. I to jak! Serge Gnabry pobił rekord Miroslava Klose

11.10.2019

Nieczęsto zdarzają się przypadki, w których zawodnicy znani od lat, ale nieprezentujący niczego specjalnego, nagle, niemal jak za pstryknięciem palcami, wskakują na najwyższy level. Jednym z nich zdaje się być Serge Gnabry, zachwycający szczególnie w ostatnich tygodniach.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Zawodnik, którego bez żalu niemal za darmo pozbył się Arsenal. Chłopak, o którym Tony Pulis trenujący go w West Bromie stwierdził, że nie nadaje się do wielkiej piłki. Serge Gnabry po opuszczeniu Anglii być może zrobić niewielki krok do tyłu, ale – jak się okazało – tylko po to, by następnie zrobić trzy do przodu. A może nawet więcej.

24-latek niedawno pojawił się na ustach całego piłkarskiego świata po tym, jak zdemolował Tottenham strzelając „Kogutom” cztery bramki, w wygranym 7:2 meczu rozgrywanego w ramach Ligi Mistrzów. Brzydkie kaczątko, które w końcu zaczęło dojrzewać i pięknieć, w końcu sprawiło, że każdy patrzy na nie z podziwem. Jakby świetna forma w klubie nie wystarczała, Gnabry dorzuca nam coś „ekstra”.

W ostatnim, towarzyskim meczu reprezentacji Niemiec z Argentyną (2:2), Gnabry w 15. minucie otworzył wynik spotkania. Mimo tego, że siedem minut później było już 2:0 (gol Havertza), Argentyna ostatecznie doprowadziła do wyrównania. 24-latek jednak i tak ma powód, by się cieszyć. Okazuje się, że pobił on rekord Miroslava Klose i stał się zawodnikiem, który najszybciej dobił do bariery 10 bramek zdobytych w drużynie narodowej Niemiec. Klose ta sztuka zajęła 13 spotkań, natomiast Gnabry potrzebował jedynie jedenastu. Średnia niemal gola na mecz, jednym słowem: WOW.