Cristiano Ronaldo dostąpi wielkiego zaszczytu? Były klub Portugalczyka rozważa pewien ruch

12.10.2019

Cristiano Ronaldo ma przed sobą zapewne jeszcze kilka lat gry na najwyższym poziomie. Mimo to władze Sportingu już planują pewien ruch, który na dobre powinien uwiecznić popisy Portugalczyka.

34-latek rozpoczął karierę w akademii zespołu z Lizbony. Do pierwszej drużyny udało mu się awansować dopiero w sezonie 2002/2003, ale momentalnie z Portugalii wykupił go Manchester United. Co było potem, doskonale już wiemy. Napastnik w kilkanaście lat wraz z Leo Messim biją kolejne rekordy.

Ze względu na przeszłość, prezydent Sportingu Frederico Varandas ma zamiar w pewien sposób uhonorować zasługi swojego wychowanka i za jakiś czas nazwa stadionu Jose Alvalade najprawdopodobniej ulegnie zmianie.

– To pomysł, którego nie odłożymy na półkę i oczywiście bylibyśmy bardzo dumni z tego, że jego nazwisko jest z nami związane. Cristiano jest i zawsze będzie jednym z największych symboli w historii naszego klubu. Już teraz kultywujemy jego wartości na murach akademii młodzieżowej, koncentrując się na pasji, poświęceniu, dyscyplinie, przywództwie i determinacji. Cristiano jest z pewnością najlepszym portugalskim piłkarzem wszech czasów oraz jednym z najlepszych graczy w historii tego sportu – stwierdził Varandas.

Pomysł miałby zostać wprowadzony dopiero po zakończeniu kariery przez zawodnika. Sporting zatem sobie jeszcze nieco poczeka.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!