Oficjalnie: Sampdoria ma nowego trenera!
12.10.2019

Potwierdziły się spekulacje mediów. Sampdoria w sobotę ogłosiła nowego trenera. Został nim wszystkim dobrze znany, Claudio Ranieri. 67-letni Włoch wrócił zatem do Serie A po kilkumiesięcznej przerwie.

Niedawno z posadą w klubie pożegnał się Eusebio Di Francesco. Były szkoleniowiec Romy zanotował fatalny start z drużyną, wygrywając tylko jeden mecz w siedmiu kolejkach. Tak słaby wynik spowodował, iż obecnie zespół plasuje się na ostatniej lokacie w tabeli ze stratą trzech punktów do bezpiecznej pozycji.

Sytuację w klubie ma poprawić Claudio Ranieri, który w sobotę został przedstawiony jako nowy trener Sampdorii. Włoch w swojej karierze prowadził wiele zespołów z Półwyspu Apenińskiego. Były to takie ekipy jak Cagliari, Napoli, Fiorentina, Parma, Juventus, Roma czy Inter. W Genui Claudio jeszcze nie pracował, więc będzie to pewnego rodzaju nowość dla doświadczonego szkoleniowca.

Ranieri na ławce trenerskiej w Sampdorii zadebiutuje 20 października w meczu przeciwko Romie, czyli drużynie, którą przed objęciem zespołu Bereszyńskiego i Linetty’ego prowadził Włoch. Co więcej, w tym dniu Claudio będzie obchodzić swoje 68. urodziny. Na trenera czeka zatem wyjątkowy moment.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO