Sergio Ramos z reprezentacyjnym rekordem

Z reprezentacją dwukrotnie sięgnął po Mistrzostwo Europy, raz wygrał mundial. Można go lubić albo nie, ale trzeba mu oddać, że jest już żywą legendą futbolu. W meczu z Norwegią Sergio Ramos pobił rekord występów w kadrze.

26 marca jako osiemnastolatek zadebiutował w dorosłej reprezentacji. W przerwie meczu towarzyskiego z Chinami zmienił Carlesa Puyola. Chociaż już wtedy niektórzy się spodziewali, to trudno było wyrokować, że młody obrońca Sevilli osiągnie więcej niż kapitan Barcelony. A jednak!

Od tamtej pory minęło już ponad czternaście i pół roku. I wciąż w reprezentacji Hiszpanii możemy oglądać Sergio Ramosa. Przez ten czas obrońca zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Europy, a raz wygrał mundial. Poza tym zdobył 21 bramek w kadrze, z czego jedenaście przez ostatnie trzy lata. Jest dziesiątym zdobywcą bramek w historii reprezentacji kraju z Półwyspu Iberyjskiego.

Podczas trwających eliminacji jest nawet najlepszym strzelcem zespołu. La Roja zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie. Po siedmiu meczach podopieczni Roberto Moreno mają na koncie dziewiętnaście punktów i są o krok od awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

We wczorajszym spotkaniu Hiszpania zremisowała 1:1 z Norwegią. I choć sam wynik jest niespodzianką, dlatego warto go odnotować, należy podkreślić rekord Sergio Ramosa. Ostatnie spotkanie było bowiem jego 168. w kadrze. To oznacza, że stał się samodzielnym rekordzistą reprezentacji, wyprzedzając Ikera Casillasa.

Wydaje się, że rekord pozostanie niepobity przez kolejne lata. Czy ktoś z grających obecnie piłkarzy jest w stanie go pobić? Teoretycznie Sergio Busquets. Pomocnik Barcelony ma na koncie 114 meczów w reprezentacji. Aby pobić obecny wynik Ramosa, musiałby grać nieprzerwanie przez kolejne pięć lat. A obrońca Realu Madryt wciąż nie powiedział w kadrze ostatniego słowa, dlatego tym bardziej będzie to trudne.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!