Pomocnik Barcelony chce odejść. Zainteresowany Inter oraz Manchester United
13.10.2019

Czy to koniec Ivana Rakiticia w Barcelonie? Wszystko na to wskazuje. Chorwat zdecydowal opuścić Camp Nou już w styczniowym okienku transferowym.

Powody takiej decyzji są dwa: brak regularnej gry oraz chęć sprzedaży pomocnika przez klub, który ma zamiar nieco zaoszczędzić po wydatkach w letnim okienku transferowym. 31-latek dołączył do „Dumy Katalonii” w 2014 roku i przez ostatnie sezony był centralną postacią zespołów Luisa Enrique oraz Ernesto Valverde. Pod wodza obu trenerów wystąpił w 267 z 299 możliwych  spotkań. Jego sytuacja zmieniła się jednak w trakcie obecnej kampanii.

Transfer Frenkiego De Jonga sprawił, że wicemistrz świata zaledwie raz wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny. Valverde rzekomo ostrzegł podczas pretemporady swojego podopiecznego, że nie może zagwarantować mu miejsca w podstawowej jedenastce ze względu na wspomniany transfer oraz rozkwit Arthura. Głównie dlatego Barcelona próbowała włączyć rozgrywającego do transakcji z Neymarem, ale ostatecznie PSG nie zaakceptowało tej oferty.

Umowa Rakiticia wygasa już w 2021 roku. Oznacza to, że aktualny mistrz Hiszpanii musi najpóźniej sprzedać swojego piłkarza w kolejnym letnim okienku, aby cokolwiek na nim zarobić. Kataloński dziennik „Sport” donosi jednak, że niewykluczone są także zimowe przenosiny.

Chętnych na jego usługi oczywiście nie zabraknie. Wielkim wielbicielem talentu Chorwata jest rzekomo Antonio Conte, który chciałby sprowadzić pomocnika do Mediolanu. Również Manchester United jest gotowy zapłacić około 40 milionów euro za tego doświadczonego zawodnika.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO