Bezpowrotny koniec dzieciństwa? Barcelona wie, że musi pociągnąć to, co zaczęła
14.10.2019

Problemy kadrowe z początku sezonu przyniosły Barcelonie wiele niespodzianek. Były te przykre, jak bardzo słaba postawa zespołu bez Leo Messiego, jednak znalazły się także pozytywy. Szczególnie w przypadku tych, po których nikt się ich nie spodziewał.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Największe gwiazdy “Dumy Katalonii” dopiero się rozkręcały, a w międzyczasie dobre wrażenie pozostawili po sobie niemal anonimowi dotąd zawodnicy, czyli Carles Perez i Ansu Fati. 21-latek kilkukrotnie pokazał się z naprawdę dobrej strony, ale dużo większy szok zrobił jego niemal pięć lat młodszy kolega.

Fati miał być po prostu ciekawostką, zdolnym chłopakiem, który ze względu na wspomniane okoliczności dostanie szansę w pierwszym zespole. Kop motywacyjny, napędzający do dalszej pracy w zespołach młodzieżowych i przekaz pt.: “Patrz, może kiedyś tu trafisz na stałe”.

Fati zaprezentował się jednak tak dobrze, że zaczął o nim mówić cały piłkarski świat. Kadra Hiszpanii U-17 stała się już “za mała” i nikt nie myśli, by niespełna 17-letni zawodnik miał znów grać z juniorami. Wystarczyło kilka tygodni, by spokojne życie, młodość, ocierająca się nawet o dzieciństwo, minęły bezpowrotnie.

Barcelona zdaje sobie sprawę, że już nie może cofnąć tego, co zaczęła i czego świadkami jesteśmy. Już niedługo Fati ma zostać oficjalnie członkiem pierwszej drużyny, dostać kontrakt odpowiadający temu stanowi rzeczy, a jego klauzula ma wzrosnąć ze 100 do 200 milionów euro.

Młodzieniec zostanie wrzucony na stałe do świata dorosłych, przepełnionego odpowiedzialnością, presją i oczekiwaniami. Mamy nadzieję, że jest już wystarczająco świadomy i dojrzały, by go to w żadne sposób nie przytłoczyło.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO