Znamy nowego trenera Lyonu? Entuzjazmu nie ma, ale ta misja może wypalić

14.10.2019

Olympique Lyon, mający w swoich szeregach wielu młodych, zdolnych zawodników, uskrzydlony zastrzykiem gotówki po m.in. transferze Tanguya Ndombele, wydawał się jedną z nadziei obecnego sezonu Ligue 1. Rzeczywistość szybko zweryfikowała te nadzieje, a Lyon rozgrywki zaczął po prostu beznadziejnie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Na reakcję na szczęście nie trzeba było czekać długo, a z trenerskiego stołka po zaledwie 11 meczach z hukiem spadł Sylvinho. Lyon został zmuszony do intensywnych poszukiwań jego zastępcy, co podczas sezonu zawsze jest dużo trudniejsze, niż przed jego zakończeniem lub np. latem. Wydaje się jednak, że interesujący kandydat został znaleziony.

Jak informuje „L’Equipe”, opiekunem „Olimpijczyków” miałby zostać Rudi Garcia, pracujący ostatnio w Marsylii. Jeszcze niedawno głównym kandydatem miał być Jocelyn Gourvennec, do niedawna trener EA Guingamp, jednak najwyraźniej uznano, że nie będzie odpowiednią gwarancją czegokolwiek.

I słusznie – Rudi Garcia to trener ze zdecydowanie większym doświadczeniem i przede wszystkim sukcesami. Być może jego pobyt w Romie nie był do końca udany, jednak w swojej ojczyźnie czuje się zdecydowanie lepiej. Świadczy o tym m.in. mistrzostwo i Puchar Francji wywalczone w 2011 roku z Lille oraz finał Ligi Europy w sezonie 2017/2018 (Olympique Marsylia). 55-latek ma odpowiednie narzędzia, by naprawić to, co zepsuł Sylvinho. Czy to właśnie Garcia zostanie trenerem Lyonu i podoła wyzwaniu? Kibice nie reagują na to z entuzjazmem, jednak trudno teraz o lepszego kandydata…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!