Piłka nie jest odporna na politykę. UEFA rozważy przeniesienie finału Ligi Mistrzów!
16.10.2019

24 maja 2018 roku – właśnie wtedy poznaliśmy miasto-gospodarza finału Ligi Mistrzów sezonu 2019/2020, którym miał zostać Stambuł. Miałoby to miejsce dokładnie 15 lat po pamiętnym “cudzie w Stambule” i odrobieniu strat przez Liverpool w meczu z Milanem.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

“Miałoby”, bo od tamtego czasu jednak dużo się zmieniło, a organizacja finału w Turcji budzi wiele wątpliwości. Po tym, jak kraj zaatakował Kurdów, większość świata z niepokojem patrzy na obecne wydarzenia. Dotyka to także świata piłki, w którym tureccy piłkarze salutują po zdobytych bramkach i są nawet usuwani z klubów za otwarte popieranie działań wojskowych (Cenk Sahin z St. Pauli).

Włoski minister sportu, Vincenzo Spadafora, wysłał do UEFA list, w którym prosi organizację o ponowne rozpatrzenie organizacji finału w Stambule, licząc oczywiście na wiadomy werdykt. Popierają go także inni, a europejska federacja potwierdziła, że przyjrzy się sprawie. Odebranie finału Stambułowi jest więc wielce prawdopodobne.

Nie lubimy, kiedy polityka miesza się ze sportem, ale w tym przypadku obawy są jak najbardziej słuszne i zrozumiałe. Piłka nożna to przede wszystkim kibice, a przecież nikt nie chce podróżować do miejsc, w których sytuacja jest tak napięta. Oby finał rozegrano w miejscu, w którym będzie można skupić się wyłączenie na grze.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!